Reklama

Gmina Gołuchów. OSP Bogusław-Bogusławice oficjalnie otrzymało nowy samochód!

Opublikowano: sob, 11 wrz 2021 16:48
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś - 11 września - odbyło się oficjalne przekazanie nowego samochodu dla jednostki OSP Bogusław-Bogusławice.

OSP Bogusław-Bogusławice w gminie Gołuchów oficjalnie otrzymało nowy samochód dla swojej jednostki

Dziś - 11 września - jednostka OSP Bogusław-Bogusławice - oficjalnie otrzymała nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

OSP Bogusław-Bogusławice

Wyjątkowa uroczystość w gminie Gołuchów była pokłosiem decyzji Zarządu OSP RP Województwa Wielkopolskiego, który już w roku 2019 przyznał jednostce pojazd - lekki samochód ratowniczo-gaśniczy marki peugeot (inwestycja zrealizowana została ze środków województwa wielkopolskiego i gminy Gołuchów). Wcześniej jednak - ze względu na pandemię - nie można było zorganizować uroczystości z tym związanej. Aż do minionej soboty.

Było niezwykle podniośle i uroczyście - wszystko rozpoczęła msza św. w Sanktuarium Maryjnym w Tursku. Po niej - przed siedzibą OSP Bogusław-Bogusławice odbyły się główne obchody. Ich dowódcą był komendant gminny OSP – Leszek Zdunek.

Podczas uroczystości prezes OSP Bogusław-Bogusławice Dariusz Kołodziejczyk dziękował władzom – i wojewódzkim i gminnym – za sfinansowanie nowego pojazdu.

„Matką chrzestną” samochodu została sołtys wsi – Alicja Krupa, a jego opiekunem Piotr Glanert – strażak oraz członek rady sołeckiej.

– Z woli ludu strażackiego nadaję ci imię: Aleksander. Działaj sprawnie, gaś skutecznie i rozsławiaj imię Bogusławic na całą okolicę – mówiła Alicja Krupa podczas aktu przekazania samochodu braci strażackiej.

Sam pojazd został również poświęcony przez proboszcza Sanktuarium Maryjnego w Tursku - ks. Piotra Górskiego. 

Naczelnik OSP Bogusław-Bogusławice – Wojciech Glanert – dziękując w imieniu jednostki za przekazany samochód – podkreślał, że z pewnością poprawi on gotowość operacyjną jednostki do dalszego służenia i pomocy w potrzebie.

– Zapewniam, że będziemy się starać, żeby pojazd był zawsze sprawny, należycie konserwowany i by nigdy nas nie zawiódł – mówił.

Obecni na uroczystości zaproszeni goście – w tym najwyższe władze strażackie ze Zbigniewem Serbiakiem z władz OSP i Waldemarem Barańskim z Komendy Powiatowej PSP w Pleszewie na czele – gratulowały z kolei druhom z OSP Bogusław-Bogusławice zaangażowania i działalności.

Historia OSP Bogusław-Bogusławice

Na koniec warto przypomnieć, że historia OSP Bogusław-Bogusławice sięga roku 1927 roku. Od samego początku lokalni strażacy działali bardzo prężnie – zapisując się chwalebnie w wielu akcjach gaśniczych, ale nie tylko. OSP Bogusław-Bogusławice prowadziła również szeroko rozumianą działalność społeczną, kulturalną i oświatową. W latach 40 i 50. minionego wieku kontrolowała m.in. zagrody, współorganizowała życie kulturalno-oświatowe na wsi (pod egidą OSP działał m.in. zespół taneczno—teatralny).

W roku 1961 dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców wsi i władz w Bogusławicach otwarto parterowy budynek z garażem, z kolei w 50. rocznicę działalności jednostka otrzymała swój sztandar. Rok 1996 to z kolei kolejne ważne wydarzenie – oddanie do użytku nowego domu strażaka.

Warto zaznaczyć, że jednostka przez lata odnosiła również spore sukcesy w różnego rodzaju zawodach. Rok 2019 z pewnością zapisze się również w historii OSP – bo to właśnie wtedy– w październiku – przyznano jej nowy samochód, którego przekazanie odbyło się tak uroczyście w miniony weekend.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ W GALERII

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy