Reklama

Jedna firma stanęła do przetargu na budowę basenów zewnętrznych w Pleszewie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: wizualizacja: archiwum Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie

Jedna firma stanęła do przetargu na budowę basenów zewnętrznych w Pleszewie - Zdjęcie główne

Tak prezentowała się wizualizacja basenów zewnętrznych w Pleszewie | foto wizualizacja: archiwum Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tylko jedna firma - z siedzibą w Warszawie - stanęła do kolejnego przetargu, jaki zorganizowano w związku z wcześniejszymi planami miasta odnośnie budowy basenów zewnętrznych. Zaproponowana kwota jest zawrotna.

Czy budowa basenów zewnętrznych w Pleszewie dojdzie do skutku?

Przypomnijmy: plany budowy basenów zewnętrznych w Pleszewie sięgają jeszcze 2020 roku. Po konsultacjach związanych z inwestycją oraz szerszym przedstawieniem jej założeń mieszkańcom - w roku 2021 zorganizowano pierwszy przetarg na tę największą planowaną inwestycję. 

Jak pisaliśmy - pierwszy przetarg musiał zostać unieważniony - ponieważ nie zgłosił się wówczas żaden wykonawca.

Burmistrz zapowiadał wówczas ogłoszenie drugiego, co nastąpiło w tym roku -10 lutego.

Arkadiusz Ptak już wtedy mówił jednak otwarcie o dużych wątpliwościach związanych z całą inwestycją. Jak twierdził, znacznie zmieniła się jej optyka - choćby w związku z jej rosnącymi kosztami przy jednoczesnej niepewnej sytuacji budżetów Miasta i Gminy Pleszew na kolejne lata - 2023 i 2024. Pisaliśmy o tym szeroko na naszych łamach.

Otwarcie ofert drugiego przetargu na budowę basenów zewnętrznych w Pleszewie

25 lutego nastąpiło otwarcie ofert w drugim przetargu na budowę basenów zewnętrznych. Jak się okazało - zaproponowana kwota jest ogromna.

Zgodnie z założeniami przetargowymi władz miasta - maksymalną kwotą, jaką można było przeznaczyć na wspomnianą inwestycję - było 8 mln zł.

Ostatecznie do przetargu stanęła tylko jedna firma - z siedzibą w Warszawie. Okazuje się, że kwota, jaką zaproponowała - drastycznie przewyższa założenia miasta. Zaproponowana cena brutto to ponad 23,6 mln zł!

Czy to oznacza wycofanie się z realizacji tej inwestycji? Ostatecznego rozstrzygnięcia przetargu jeszcze nie ma, ale zgodnie z wcześniejszymi wypowiedziami władz miasta wiele na to wskazuje.

O tym, co o inwestycji sądzą nasi mieszkańcy można przeczytać na naszym profilu na FB - zapytaliśmy ich o to jeszcze przed otwarciem ofert w przetargu:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy