Reklama

Karmin ma nowego sołtysa. Na czele wsi stanęła kobieta [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Fatima Jankowska została nowym sołtysem Karmina. Zastąpiła na tym stanowisku Kazimierza Golińskiego, który stał na czele wsi przez 20 lat.

Niezwykle emocjonalnie przebiegały wybory sołeckie w Karminie. Wszystko przez to, że gospodarz – Kazimierz Goliński zrezygnował ze swojej funkcji.

 – Sołtys przez 20 lat oddawał serce tej miejscowości. Jest niewiele miejscowości w których sołtys jest tak zaangażowany w sprawy wsi. Potrafił rozmawiać, przekazywać potrzeby i sprawiać, zbyły one realizowane. Dziękuję za ta wieloletnią współpracę – mówił burmistrz Jarosław Pietrzak.

Zebranie w Karminie. Dziękowali sołtysowi

Kazimierzowi Golińskiemu dziękowali również mieszkańcy wsi.

– Składamy serdeczne podziękowania za wieloletnią służbę, zaangażowanie i poświęcenie z jakim służył pan nam jako mieszkańcom. Ponadto składamy słowa głębokiej wdzięczności za troskę, dbałość i odważne decyzje mające na celu dobro Karmina – mówiła jedna  mieszkanek wsi.

Ten nie krył wzruszenia. 

- Bardzo wszystkim dziękuję -  mówił Kazimierz Goliński. 

Wybory nowego sołtysa Karmina 

Kiedy podczas zebrania sołeckiego przyszło do zgłaszania kandydatur na sołtysa z sali padło kilka propozycji w tym nazwisko Fatimy Jankowskiej, prezeski Stowarzyszenia Społeczno – Oświatowego w Karminie. Pozostali, zrezygnowali z walki o sołecki stołek, przekazując swoje głosy właśnie na Fatimę Jankowską.

Ta cieszy się ogromnym poparciem w Karminie – co okazało się po podliczeniu wszystkich oddanych głosów.

Prezeska miejscowego towarzyszenia otrzymała poparcie 100% mieszkańców, którzy pojawili się na zebraniu wiejskim i brali udział w głosowaniu.

W pracy na rzecz wsi pomagać jej będą: Damian Cieplik, Jacek Cieplik, Tomasz Filipiak i Agnieszka Twardosz.  

Kim jest nowa sołtyska Karmina?

Fatima Jankowska stoi na czele Stowarzyszenia Społeczno – Oświatowego w Karminie, które od wielu lat prowadzi miejscową szkołę. Jakie potrzeby ma Karmin?

– Zdajemy sobie sprawę, że ostatnio było sporo inwestowane w naszej miejscowości, ale planów mamy bardzo dużo – nie kryje nowa sołtyska wsi.

O co konkretnie chodzi?

– Nie kryję, że szkoła jest bardzo bliska mojemu sercu i bardzo nam zależy na jej rozbudowie. Jesteśmy drugą pod względem wielkości, po Lutyni szkoła prowadzoną przez stowarzyszenie. Łącznie z przedszkolakami mamy 96 dzieci i nie ukrywam, że jest trochę ciasno – opowiada Fatima Jankowska.

Niestety koszt tej inwestycji wykracza poza możliwości finansowe stowarzyszenia.

– Samodzielnie nawet z dofinansowaniem nie jesteśmy w stanie udźwignąć takiego dużego zadania. Zresztą z wielu źródeł nie jesteśmy w stanie skorzystać, dlatego liczymy na pomoc gminy w tym zakresie – nie ukrywa sołtyska.

Ale to nie wszystko. W Karminie jak zaznacza są miejsca, w których brakuje oświetlenia, chodników czy dobrych dróg.

– Będziemy o to zabiegać. Mam nadzieję, że wspólnie z radą sołecką uda nam się zrealizować wiele cennych inicjatyw i przedsięwzięć na rzecz naszych mieszkańców – deklaruje.

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy