Reklama

W Choczu odbyły się warsztaty rękodzielnicze [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Panie z KGW Chocz wzięły udział w warsztatach rękodzielniczych. Tym samym zakończyły realizację rozpoczętego w lipcu projektu.

Członkinie KGW Chocz stawiają na ekologię i tradycje. Wszystko za sprawą projektu „KGW – ekologicznie, zdrowo i na ludowo”, o którym pisaliśmy już wielokrotnie. Mieszkankom Chocza udało się pozyskać środki z Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030. Dzięki zdobytemu dofinansowaniu zaczęły organizować w swoim mieście spotkania, na których wspólnie podejmowały się niecodziennych aktywnościach.

W minione lato wzięły udział w warsztatach z przygotowywania własnych kosmetyków i środków czystości. Spotykały się też na wspólnych marszach nordic walking i zaprosiły mieszkańców Chocza na przejażdżkę rowerową po okolicy.

Ich ostatnie spotkanie w ramach projektu poświęcone było tradycjom ludowym. Na nim bowiem członkinie KGW spróbowały swoich sił w warsztatach rękodzielniczych prowadzonych przez Honoratę Majorowicz-Dalhe. Z jej pomocą wykonywały kolorowe kwiaty z bibuły.

- Poznałyśmy technikę tworzenia pięknych kwiatów, bo chcemy ocalić od zapomnienia tradycje i obyczaje ludowe – poinformowało KGW w Choczu.

Taki sposób na spędzenie wolnego czasu niewątpliwie przypadł do gustu kobietom z koła.

- Też mi się podobało. Najważniejsze to dobrze się bawić w miłym gronie – napisała pani Bożena.

W ramach podsumowania ostatnich miesięcy Koło podziękowało organizacji Wielkopolska Wiara – operatorowi Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030.

- Chcemy również podziękować ludziom "Wielkopolskiej Wiary", że nam zaufali, że docenili nas i nasz projekt i mogliśmy dołączyć jako pierwsze koło w gminie do zaszczytnego grona beneficjentów – czytamy na stronie KGW.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy