Reklama

Korepetycje w Pleszewie. Jakie są stawki?

Opublikowano:
Autor:

Korepetycje w Pleszewie. Jakie są stawki? - Zdjęcie główne

Korepetycje w Pleszewie. Jakie są stawki?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 25 zł do nawet 140 zł za godzinę - możemy zapłacić za korepetycje w Pleszewie. Stawka oczywiście zależy od przedmiotu czy doświadczenia osoby, która mam pomaga. Wiadomo jednak, że najbardziej ceni się matematykę i języki obce. Czy warto zapisywać nasze dziecko na dodatkowe zajęcia?

Czy korepetycje dla naszego dziecka to dobry pomysł? Czy rzeczywiście w dzisiejszych czasach wydają się niezbędne – by nadążać za programem? Czy może jednak lepiej popracować po prostu nad skupieniem dziecka na regularnej lekcji w szkole?

Zdania co do tego są podzielone. Różne są zresztą przyczyny pobierania dodatkowych nauk – niektórzy nadganiają program ze szkoły, inni uczą się dodatkowych, nadprogramowych rzeczy, by być jak najlepszym w danej dziedzinie.

Korepetycje w Pleszewie - matematyka

Nie od dziś wiadomo, że „królowa nauk” od zawsze przoduje – jeśli chodzi o korepetycje. Matematyka to jeden z najchętniej wybieranych przedmiotów  – obok nauki języków obcych. Trudno się dziwić - od lat przedmiot ten wywołuje bowiem skrajne emocje – są uczniowie, którzy ją uwielbiają, są także ci, którzy jej nienawidzą.

Warto dodać, że liczby wymagają skupienia, a podczas prywatnych lekcji nic nas nie rozprasza - czas nauczyciela jest tylko dla nas. Indywidualne podejście do ucznia jest niezwykle ważne, stąd zapewne taka popularność matematyki.

Jak wygląda to w praktyce w Pleszewie? Najchętniej wybieramy nauczycieli tzw. „szeptaną” metodą – ci sprawdzeni, działający na rynku od lat – nie reklamują się bezpośrednio, ale są po prostu poleceni przez kolejnych uczniów. Wśród nich możemy znaleźć zarówno zawodowych nauczycieli, ale nie brakuje także studentów.

Na samą cenę ma wpływ to, czy spotykamy się bezpośrednio, czy np. łączymy przez internet. Przed wyborem warto też zwrócić uwagę, czy godzina jest „lekcyjna” – czyli 45 minut, czy „normalna” – czyli 60 minut. 

No dobrze, jak więc wyglądają stawki? Wśród ofert osób mniej doświadczonych – np. studentów pierwszego roku – znaleźć można stawki nawet od zaledwie 25 do ok. 50 zł. Ci bardziej doświadczeni biorą już więcej – od 60 do 100 zł, choć znaleźć można także ceny rzędu nawet 140 zł za godzinę.

Wybierając korepetytora warto kierować się – co zrozumiałe – jego opinią. Warto też uważać na początku w przypadku korepetycji online, nie brakuje bowiem oszustów, którzy wystawiają się jako korepetytorzy przez internet – ale niestety po wpłaceniu pieniędzy znikają…

Korepetycje z języków obcych

Drugim „topowym” przedmiotem, który wybierają uczniowie na korepetycje – jest język angielski, generalnie jednak dotyczy to też innych języków obcych. Bo to właśnie ich znajomość pozwala zdobyć dobrze płatną pracę, ale także – po prostu – łatwiej poznawać świat.

W przypadku języków obcych stawki są również zróżnicowane, choć w większości zapłacimy mniej niż za matematykę – od mniej więcej 40 zł do 80 zł za godzinę. Warto zaznaczyć, że w przypadku języków obcych coraz popularniejsze są korepetycje zdalne – zamiast tradycyjnego spotkania w Pleszewie, możemy spotkać się m.in. z Polakami mieszkającymi na co dzień za granicą, którzy oferują swoje usługi „online”. 

Inne korepetycje w Pleszewie

Korepetycje z innych przedmiotów nie należą już do tak popularnych i często wybieranych, co nie oznacza, że nie znajdziemy takich ofert, zwłaszcza w internecie. Z reguły są one także tańsze i korzystają  z nich głównie osoby, które chciałyby nauczyć się czegoś „nadprogramowo”. Tak jest m.in. z językiem polskim czy historią.

Czy warto chodzić na korepetycje?

Na koniec warto zapytać: czy w ogóle chodzić na korepetycje? Decyzja zawsze powinna być indywidualna i zależna od tego, jaki jest generalnie powód pobierania dodatkowych lekcji. Najważniejsze jednak, to uświadomić sobie, że korepetycje to żaden wstyd. Prywatne zajęcia są przede wszystkim dla wszystkich dzieci – zarówno dla najzdolniejszych, jak i tych słabszych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy