Reklama

Pleszew. Koronawirus. Najpierw nauczyciele, teraz uczeń. Kolejne zakażenia w szkole

Opublikowano: ndz, 28 lut 2021 16:11
Autor:

Pleszew. Koronawirus. Najpierw nauczyciele, teraz uczeń. Kolejne zakażenia w szkole - Zdjęcie główne

Władze Pleszewa informują o kolejnych zakażeniach w szkole

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Koronawirus U jednego z uczniów w ZSP w Lenartowicach potwierdzono zakażenie koronawirusem. Kolejne osoby trafiły na kwarantannę. Wcześniej odnotowano zachorowania u kilku nauczycieli szkoły. Dyrektor szkoły apeluje do rodziców.

U jednego z uczniów ZSP w Lenartowicach potwierdzono zakażenie koronawirusem. Informację podał dziś - 28 lutego - burmistrz Pleszewa.

Koronawirus w szkole w Lenartowicach

Informuję, że w placówkach oświatowych potwierdzono zakażenie Covid-19 u jednego ucznia ZSP w Lenartowicach. Decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego kwarantanną została objęta jedna klasa (przechodząc na nauczanie zdalne), uczniowie świetlicy oraz 2 nauczycieli - poinformował dziś 28 lutego Arkadiusz Ptak

Koronawirus w szkole w Lenartowicach

To kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w szkole w Lenartowicach w ostatnich tygodniach. Burmistrz Pleszewa informował wcześniej regularnie o sytuacji w placówkach oświatowych na naszym terenie.

  • 10 lutego zakażenie potwierdzono u jednego nauczyciela ZSP w Lenartowicach. Decyzją sanepidu kwarantanną zostały objęte wówczas grupy przedszkolne w Zawidowicach, Rokutowie i Grodzisku oraz 5 nauczycieli i 3 pracowników obsługi. 
  • 16 lutego zakażenie wykryto u kolejnego nauczyciela ZSP w Lenartowicach. Wówczas decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego kwarantanną objęto 2 grupy przedszkolne, 2 pracowników pedagogicznych, 4 niepedagogicznych.
  • Trzy dni później - 19 lutego burmistrz Pleszewa informował o kolejnym zakażonym nauczycielu ZSP w Lenartowicach. Kwarantanną objęto wówczas jedną grupę przedszkolną i jednego pracownika. 
  • 22 lutego potwierdzono zakażenie u kolejnego nauczyciela, podobnie dwa dni później - 24 lutego - u jednego pracownika ZSP w Lenartowicach. Wówczas nie było wskazań do kwarantanny.
  • Kolejny przypadek zakażenia - u jednego nauczyciela ZSP w Lenartowicach - odnotowano w piątek 26 lutego. Kwarantanną zostało objętych 3 pracowników, część grupy uczniów świetlicy oraz  jeden oddział przedszkola.
Teraz - 28 lutego - burmistrz informuje o wspomnianym zakażeniu u ucznia.

- Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego! - zaznacza na koniec Arkadiusz Ptak.

Koronawirus w szkole w Lenartowicach. Prośba dyrektor

Dyrektor szkoły w Lenartowicach zapewnia, że szkoła i wszystkie oddziały przedszkolne działają w pełnym reżimie sanitarnym.

- Jesteśmy odpowiednio przygotowani od pracy stacjonarnej w czasie pandemi - mówi Anna Maria Sierecka, dyrektor ZSP w Lenartowicach.

Dyrektor szkoły wystosowała jednocześnie prośbę do rodziców. 

ZOBACZCIE WIDEO:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy