Reklama

Krajowa Odznaka Jakości dla pleszewskiej "jedynki" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie otrzymał Krajową Odznakę Jakości za realizację projektu „Nasza Mama Ukochana- Beloved mum”.

Etwinning - to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Uczniowie i nauczyciele wykorzystując Internet współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

Krajowa Odznaka eTwinning przyznawana jest za wybitne projekty. Wyróżnienie to jest świadectwem krajowego i europejskiego standardu. Odznaka Jakości przyznawana jest nauczycielom i uczniom, którzy aktywnie i w widoczny sposób brali udział w działaniach projektowych.

Jest to publiczne potwierdzenie zaangażowania szkoły na rzecz jakości i otwartości we współpracy europejskiej.

Zgłoszenia ze szkół do Krajowej Odznaki oceniane są przez Organizację Kontaktową (NSO) z danego kraju. Pod uwagę brane są: innowacja pedagogiczna, integracja z programem nauczania, współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi, wykorzystanie technologii oraz rezultaty, wpływ i dokumentacja. 

„Nasza Mama Ukochana”- to projekt etwinning, który realizowali uczniowie klasy 5b i 5c pleszewskiej jedynki wraz z wychowawcami: Iloną Kubiak i Iwoną Sroczyńska współpracując z innymi szkołami w Polsce i poza jej granicami.  

 Był on źródłem pomysłów jak ciekawie i oryginalnie świętować Dzień Matki. Uczniowie przyłączyli się do działań, takich jak tworzenie e-galerii, pisanie listów, projektowanie kartek, nagrywanie piosenek i wykonywanie laurek. 

- Uczniowie i nauczyciele poznawali aplikacje pomagające urozmaicić lekcje, zarówno w nauczaniu stacjonarnym, jak i na odległość. Udział w projekcie wymagał od nas bycie poetą, plastykiem, grafikiem, muzykiem. Uczył współdziałania między szkołami, logicznego myślenia, zastosowania technologii informacyjnej oraz samodyscypliny i pracy w określonym czasie wg ustalonego harmonogramu – opowiadają nauczycielki, które realizowały projekt. 

Największą frajdą były spotkania online z uczniami z innych szkół, zwłaszcza poza granicami kraju.

Dokonania uczniów i nauczycieli z pleszewskiej jedynki można obejrzeć  pod tym linkiem: https://twinspace.etwinning.net/unauthorized?lang=en NAZWA UŻYTKOWNIKA: beloved.mum HASŁO: etwinning1 lub na facebooku: https://www.facebook.com/groups/644724213523595

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy