Reklama

Książnica Pedagogiczna oficjalnie otwarta po remoncie! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 22 kwi 2022 13:14
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Książnica Pedagogiczna w Pleszewie przy ul. Ogrodowej 13 została dziś oficjalnie otwarta po dużym remoncie, jaki zakończył się tu kilka miesięcy temu. Wnętrza robią wrażenie!

Remont Książnicy Pedagogicznej w Pleszewie przy ul. Ogrodowej 13

O remoncie Książnicy Pedagogicznej w Pleszewie pisaliśmy już w "Życiu Pleszewa". Przypomnijmy: duża inwestycja zakończyła się kilka miesięcy temu.

W ramach remontu wymieniono m.in. oświetlenie, panele podłogowe, meble oraz sprzęt. Wszystko zostało zaaranżowane od nowa, zadbano także o detale, na miejscu nie brakuje m.in. przytulnych miejsc - do czytania książek.

Oficjalne otwarcie Ksiażnicy Pedagogicznej w Pleszewie po remoncie

Dziś - w piątek 22 kwietnia - przyszedł czas na oficjalną uroczystość związaną ze zmianami. Podczas oficjalnego otwarcia nie brakowało wielu gości. 

- Biblioteka przeszła totalną metamorfozę, jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wsparcie - zaznaczała Justyna Biegańska, kierownik filii Książnicy Pedagogicznej w Pleszewie.

Dorota Kinal, dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki w Urzędzie Marszałkowskim zaznaczała z kolei - jak ważnym miejscem jest biblioteka.

- Pokazał to m.in. czas pandemii. Odnowiona biblioteka w Pleszewie naprawdę robi wrażenie, jest przyjazna, i życzę - by była takim sercem Pleszewa. Pamiętajmy, że każda książka i półka - kryje tajemnice. I my możemy je odkrywać - komentowała Dorota Kinal.

Jolanta Nowosielska, dyrektor Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu również nie kryła radości z przeprowadzonej inwestycji.

- Bardzo się cieszę, że koleżeństwo będzie miało dobre warunki, to bardzo ważne w działalności biblioteki - mówiła Jolanta Nowosielska.

Oficjalne otwarcie biblioteki poprzedzone zostało występami artystycznymi uczniów naszego Liceum Ogólnokształcącego, nie zabrakło oczywiście także symbolicznego przecięcia wstęgi.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z TEGO WYDARZENIA

64 lata Książnicy Pedagogicznej

Przypomnijmy: Książnica Pedagogiczna założona została w 1958 roku. Organem prowadzącym jest Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Jest jedną z sześciu filii podległych Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu - swoim zasięgiem działania obejmują Południową Wielkopolskę.

Pleszewska biblioteka ma za sobą już sześć zmian lokalizacji i trzykrotną zmianę nazwy. Ostatnia przeprowadzka Książnicy Pedagogicznej w Pleszewie nastąpiła w grudniu 2005 roku, by od stycznia następnego roku działać w lepszych warunkach przy ul. Ogrodowej 13. Teraz - dzięki remontowi - wspomniane warunki są jeszcze lepsze.

Akcje Książnicy Pedagogicznej w Pleszewie

Warto dodać, że pleszewska filia działa bardzo prężnie - współpracując nie tylko ze szkołami, ale także z innymi instytucjami na terenie powiatu. Przez ostatnie lata organizowano m.in. akcje edukacyjne dla młodzieży - w tym "żywe" lekcje historii z osobami, które przeżyły II wojnę światową, czy także same akcje promujące czytelnictwo.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy