Wyjazd do Brukseli trwał kilka dni, obejmował m.in. wizytę w Parlamencie Europejskim czy spotkania w Komitecie Regionów.
Leszek Bierła w Brukseli
- Podczas spotkania samorządowców z Wielkopolski z europosłem Bogdanem Rzońcą odbyła się m.in. dyskusja na temat przyszłości Unii Europejskiej - relacjonuje Leszek Bierła, szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie pleszewskim oraz radny sejmiku województwa wielkopolskiego z ramienia PiS.
Jak twierdzi, podczas spotkania omawiano m.in. kwestię kosztownych pomysłów - związanych np. z elektrycznymi samochodami, które miały by w przyszłości zastąpić te spalinowe.
- Już widać, że te pomysły są niezwykle kosztowne, m.in. rząd niemiecki zaczyna liczyć, że może na to nie starczyć pieniędzy - opisuje Leszek Bierła.
Dyskutowano także o samej przyszłości Unii Europejskiej, która może się zmieniać - w zależności od reprezentacji rządów danych krajów członkowskich.
- Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości należą do frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Poza Polską zbliżają się także wybory m.in. w Hiszpanii, całkiem możliwe, że w przyszłości więcej sił może być po "prawej stronie" - komentuje Bierła.
Podczas spotkania z europosłem Rzońcą zaznaczano, że Prawo i Sprawiedliwości opowiada się za pozostaniem Polski w Unii Europejskiej.
- Prawo i Sprawiedliwość absolutnie nie chce wychodzić z Unii, choć oczywiście będzie się starał, by sama Unia była zreformowana, by nie zmieniała się w państwo. Konserwatyści są też za tym, by główną siłą - odnośnie decyzyjności - w Unii był nie Parlament Europejski, ale zgromadzenie premierów (Rada Europejska, dop. red.) - opisuje Leszek Bierła.
Przewodniczący PiS w powiecie pleszewskim zaznacza, że obecność Polski w Unii Europejskiej to dziś bardzo duże zyski dla naszego kraju.
- Polska zdecydowanie więcej zyskuje niż "wkłada" do budżetu Unii Europejskiej, nawet mimo faktu braku obecnych pieniędzy z KPO. Ponadto bezcenną rzeczą jest choćby otwarty rynek gospodarczy - wylicza Leszek Bierła.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.