Reklama

Tak Pleszew wchodził do Unii Europejskiej! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historia 1 maja przypada rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej. W 2004 roku nie zabrakło w związku z tym uroczystości w Pleszewie. Na Rynku, z udziałem burmistrza oraz młodzieży ze szkolnych klubów europejskich, odbyła się uroczystość wciągnięcia na maszt flagi Unii Europejskiej, uroczystości odbywały się także w starostwie.

1 maja 2004 roku Polska przystąpiła oficjalnie do Unii Europejskiej. Dziś mija dokładnie 19 lat od tamtych wydarzeń.

Przypomnijmy: wcześniej - w 2003 roku - Polska podpisała traktat akcesyjny w Atenach, który stanowił podstawę prawną przystąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej.

W roku 2003 odbyło się również referendum, w którym Polacy opowiadali się - czy są "za" czy "przeciw" wejściu do Unii Europejskiej.

Wejście Polski do Unii Europejskiej. Jak głosowano w Pleszewie?

Jak wyglądało głosowanie w referendum w Pleszewie?

Referendum w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej odbywało się przez dwa dni - zorganizowano je 7 i 8 czerwca 2003 roku. 

Na terenie Miasta i Gminy Pleszew frekwencja wyniosła 57,79%. Głosujących na TAK było 79,56%.

Uroczystości w Pleszewie w związku z wejściem Polski do Unii Europejskiej

Rok później - 1 maja 2004 roku - w Pleszewie odbyły się uroczystości, podczas których świętowano akces Polski do Unii Europejskiej. 

W Rynku w Pleszewie, z udziałem burmistrza oraz młodzieży ze szkolnych klubów europejskich odbyła się w roku 2004 uroczystość wciągnięcia na maszt flagi Unii Europejskiej.

Nie zabrakło również uroczystości z udziałem ówczesnych władz starostwa powiatowego.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ARCHIWALNYCH ZDJĘĆ, KTÓRE PRZEDSTAWIAJĄ CO SIĘ DZIAŁO 1 MAJA 2004 ROKU W PLESZEWIE - W ZWIĄZKU Z WEJŚCIEM DO UNII EUROPEJSKIEJ

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy