Reklama

Mali ratownicy odwiedzili zakład karny [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzieci z Pleszewa, Gołuchowa i okolic odwiedziły Kampus Mundurowy Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu. W ramach zajęć dowiedziały się, jak wygląda praca funkcjonariuszy służb więziennych i nie tylko.

Trwa trzecia edycja Klubu Małego i Młodego Ratownika. W jej ramach 30 dzieci bierze udział w zajęciach organizowanych przez WOPR Gołuchów we współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Rozwoju w Pleszewie.

Młodzi uczestniczą w lekcjach m.in. z zakresu ratownictwa wodnego i medycznego, na których pod okiem fachowców uczą się, jak pomagać innym w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu.

W ramach programu mali ratownicy odwiedzili już m.in. Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz pobrali lekcje nurkowania. 

W minionym tygodniu dzieci z klubu odwiedziły Szkołę Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu, gdzie zdobyły nową wiedzę z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa. Podczas wizyty zobaczyły na czym polega praca funkcjonariuszy służby więziennej, wzięły udział w zajęciach na strzelnicy, zapoznały się z elementami musztry oraz obejrzały specjalistyczny sprzęt wykorzystywany podczas konwojowania osób osadzonych.

Ponadto młodzi ratownicy wykonali ćwiczenia na miejscowej sali gimnastycznej i boisku oraz – na zakończenie wyjazdu - zwiedziły Zakład Karny w Kaliszu.  

- Wiodącym celem przedsięwzięcia jest ukazanie młodym ludziom interdyscyplinarnego wymiaru bezpieczeństwa z uwzględnieniem szans, wyzwań i zagrożeń, które determinują potrzebę podejmowania działań zmierzających do jego zapewnienia już od najmłodszych lat - podsumowało SWWS.    

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy