Reklama

Miasto Pleszew będzie przyznawać jubileuszowe wyróżnienie - Honorowego Bogusza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pleszew obchodzi w tym roku 740-lecie. Z tej okazji urząd będzie wręczał specjalne wyróżnienie dla ambasadorów miasta. Pierwsza statuetka została już przyznana.

Miasto Pleszew świętuje w tym roku dużą rocznicę – 740-lecie istnienia. Właśnie z tej okazji urząd przyznawał będzie osobom promującym miasto na zewnątrz specjalne wyróżnienie - pod nazwą Honorowy Bogusz 2023.

Marian Bogusz to ceniony artysta i animator kultury pochodzący z Pleszewa. Zajmował się m.in. malarstwem, rysunkiem, rzeźbą i scenografią. Jest uważany za czołowego przedstawiciela awangardy i sztuki nowoczesnej. 

Dlaczego jubileuszowe wyróżnienie otrzymało właśnie jego imię?   

- Wyróżnienie będzie trafiać do osób otwartych na świat i odważnych, które – jak Bogusz – lubią eksperymentować, nie poddają się zastanej rzeczywistości i chcą ją zmieniać. Ale jednocześnie do osób, które czerpią siłę do działania z własnych korzeni i są dumni ze swojego pochodzenia. Wyróżniony to największy ambasador swojego rodzinnego miasta. "Honorowy Bogusz" ma inspirować i przypominać o swoim pochodzeniu. Ma zachęcać do działań globalnych, ale i promowania marki, jaką jest Pleszew - wylicza burmistrz Arkadiusz Ptak.

Statuetkę, która wręczana będzie wszystkim wyróżnionym, wykonał Mateusz Ośko – absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Stworzono przez niego forma przestrzenna jest „sumą wielu projektów koncepcyjnych Mariana Bogusza, których nie zdążył zrealizować za życia”. 

Honorowy Bogusz 2023 – wręczono pierwszą statuetkę

Pierwszy Bogusz trafił już w ręce wyróżnionego ambasadora miasta. Otrzymała go Hanna Suchocka - rodowita pleszewianka oraz pierwsza w historii naszego kraju kobieta na stanowisku premiera. Statuetkę osobiście wręczył nagrodzonej burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak oraz przewodnicząca rady miejskiej Adela Grala-Kałużna podczas obchodów jubileuszu 55-lecia pracy naukowej Hanny Suchockiej w Poznaniu. Pisaliśmy o tym na naszej stronie

Jak myślicie – kto jeszcze otrzyma statuetkę?  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy