Laravel to technologia służąca do budowy aplikacji internetowych. Specjalizuje się w nim młoda pleszewska firma - Mirt Software House. Właśnie potwierdziły to cenione rankingi branżowe. Amerykański portal biznesowy The Manifest ulokował software house z Pleszewa na drugim miejscu na liście najlepszych polskich firm działających w frameworku Laravel. Z kolei światowa platforma ocen i recenzji dla dostawców z branży IT - Clutch - umieściła Mirt Software House na ósmej pozycji na świecie, jeśli chodzi o wspomnianą technologię.
Mirit Sofware House - w Pleszewie wiedzą, jak robić oprogramowanie
Mirit Sofware House został założony w 2017 roku przez 25-letniego wówczas pleszewianina Mateusza Garbarczyka. O swojej drodze do własnego biznesu Mateusz mówił szeroko w wywiadzie na naszym portalu.Firma ma siedzibę u zbiegu ulicy Kaliskiej i Horoszkiewicza w Pleszewie. Od kilku lat zajmuje się wytwarzaniem oprogramowania. Pracuje z podmiotami z wielu branż. Tworzy m.in. portale aukcyjne, medyczne, dedykowane aplikacje internetowe czy systemy do zarządzania przedsiębiorstwem. Robi też od a do z strony korporacyjno-firmowe, wykonuje badania rynku i kreuje wizualną stronę marki - od podstaw lub w ramach liftingu.
Mirit Sofware House stawia na rozwój
Jak przyznaje Mateusz Garbarczyk - wspomniane lokaty w rankingach dały dużego kopa jego firmie.
– Ustalano je m.in. na podstawie opinii klientów z niemałymi budżetami, więc te oceny naprawdę cieszą i nie ma tutaj mowy o przypadkowości – zaznacza przedsiębiorca.
Na początku tego roku na liście The Manifest Mirit Sofware House znajdował się na 289 miejscu. Teraz na 2. To duży awans. Właściciel podkreśla, że sukces tkwi w rozwoju i ciężkiej pracy całej firmy.
- W tym roku mocno inwestowaliśmy w nowe gałęzie. Doskonaliliśmy się nie tylko w technologii Laravel, która dała nam wysokie miejsca w rankingu. W naszej ofercie pojawiły się również takie technologie jak VUE.js, REACT, ELIXIR oraz wiele innych, o których piszemy na naszej stronie internetowej. To dało nam możliwość wejścia na nowe rynki - zdobyliśmy klientów z Cypru, Austrii, Belgii, Stanów Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. Najbardziej cieszy mnie fakt, że mamy podpisane kontrakty długoterminowe, które zapewnią pracę firmie na przynajmniej najbliższe dwa lata - opowiada Mateusz Garbarczyk.
Dzięki prężnemu rozwojowi pleszewskie przedsiębiorstwo daje coraz więcej swoim kontrahentom.
- W branżach, w których zdobywaliśmy w ostatnich latach doświadczenie, poza usługami programistycznymi oferujemy doradztwo technologiczno-biznesowe. Oprócz tego, że kodujemy, kompleksowo opiekujemy się klientem. Doradzamy mu, jak usprawnić czy zautomatyzować procesy – mówi Mateusz.
Rozwój oznacza też powiększanie zespołu. Pleszewska firma inwestuje w pracowników.
- Cały czas prowadzimy praktyki dla uczniów i zatrudniamy nowych ludzi. Wcześniej nie mieliśmy osób odpowiedzialnych za infrastrukturę serwerów, teraz są. Niedawno dział testerów stanowiła jedna osoba, obecnie cztery. Dzięki temu, że rozrasta się nasz zespół, za kilka lat będziemy w stanie przyjmować bezpośrednio na siebie duże korporacyjne projekty – mówi z entuzjazmem Mateusz.
Czy wspomniany rozrost nie wpływa na wypracowywaną przez lata atmosferę otwartości w firmie?
- Nie odchodzimy od „rodzinnej” kultury organizacyjnej, jednak przez to, że jest nas więcej, wprowadziliśmy nowe procesy, m.in. wybrani zostali odpowiedni ludzie, którzy są moim zastępcami, w momencie, kiedy ja nie jestem w stanie wszystkiego ogarnąć. Cały czas dbamy o to, żeby ludzie byli zadowoleni ze swojej pracy - odpowiada właściciel.
Pleszewianin ma ambitne plany na przyszłość.
- W przyszłym roku będziemy walczyć o pierwsze miejsce w rankingu w Polsce. Może nawet nie w samej technologii Laravel, a ogólnie – najlepszych firm software houseowych. Obecnie znajdujemy się na 65 miejscu. Nie wiem czy uda nam się to osiągnąć, na pewno będziemy się starać – puentuje Mateusz Garbarczyk.
Będzie poszukiwał nie tylko programistów
Naszemu portalowi właściciel Mirit Software House opowiada też o swojej drugiej firmie – E-tabletka. W jej ramach rozwijana jest aplikacja do służąca ewidencji leków. Tutaj też plany są konkretne.
- W najbliższej przyszłości będziemy mieli fundusze potrzebne do zbudowania nowej kadry odpowiedzialnej za dalszy rozwój aplikacji, co da miastu i okolicy nowe miejsca pracy. Mogę zdradzić że tutaj powstaną też stanowiska nie wymagające znajomości programowania – zapowiada Mateusz Garbarczyk.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.