Reklama

Najpierw wyburzą, a potem zbudują nowe mieszkania. Rusza inwestycja przy ul. Podgórnej w Pleszewie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już wkrótce przy ul. Podgórnej w Pleszewie ruszy budowa nowego budynku wielorodzinnego. W planie jest 13 mieszkań na wynajem. Wcześniej jednak trzeba będzie wyburzyć stare obiekty.

Władze Pleszewa podpisały umowę na realizację inwestycji przy ul. Podgórnej. Chodzi o stworzenie nowego budynku wielorodzinnego - po wyburzeniu starych obiektów.

Budowa nowych mieszkań przy ul. Podgórnej w Pleszewie

O planach związanych z budową nowych mieszkań przy ul. Podgórnej pisaliśmy już w "Życiu Pleszewa". Teraz władze miasta rozstrzygnęły w tej sprawie przetarg.

- To będzie ostatnia, w tej kadencji, realizacja budownictwa wielorodzinnego w Mieście i Gminie Pleszew. Podczas kampanii wyborczej przyjęliśmy, że chcemy wybudować 100 mieszkań, budujemy ostatecznie 155. Chcemy tę część problemów lokalnej społeczności rozwiązać w jak najszerszy sposób. A przypominam, że prowadzone są już prace przy ul. Mieszka I, ponadto na rogu ulic Poznańskiej i Bogusza oraz przy ul. Sienkiewicza. Teraz przyszła pora na ul. Podgórną - mówi Arkadiusz Ptak, burmistrz Pleszewa.

Będą wyburzenia przy ul. Podgórnej w Pleszewie

Przypomnijmy: prace podzielone zostaną w sumie na dwa etapy. Pierwszy zakłada rozbiórkę istniejących obiektów – mieszkalnych i gospodarczych, które nie nadawały się do remontu, i które stoją obecnie puste. Drugi z kolei to już właściwa budowa nowego budynku mieszkalnego wielorodzinnego oraz budynku gospodarczego.

- Prace rozbiórkowe rozpoczną się w ciągu czterech tygodni, po nich następi etap budowy, termin realizacji zaplanowano na 14 miesięcy - mówi burmistrz Pleszewa.

Budową nowych mieszkań zajmie się firma Budomax z Ostrowa Wlkp. - koszt to ok. 2,8 mln zł (wcześniejsza rozbiórka będzie z kolei kosztować ok. 80 tys. zł).

Nowe mieszkania przy ul. Podgórnej w Pleszewie

- W sumie przy ul. Podgórnej powstanie 13 mieszkań komunalnych, będą one pod wynajem, ale o wyższym standardzie. Chcemy jednocześnie nieco zliberalizować w przyszłości dostęp do mieszkań komunalnych, tak, aby mogły z tej oferty skorzystać osoby pracujące, jednak nie kwalifikujące się dziś - mówi Arkadiusz Ptak.

Nowe mieszkania będą zróżnicowane - od kawalerek po mieszkania 6-osobowe.

Jakie będą mieszkania przy ul. Podgórnej w Pleszewie?

Nowy budynek przy ul. Podgórnej w Pleszewie składał się będzie z 13 samodzielnych lokali mieszkalnych posiadających przedpokój/wiatrołap, pokój z aneksem kuchennym, jeden lub dwa pokoje oraz łazienkę. Mieszkania różnej wielkości przystosowane będą do zamieszkania przez rodziny składające się z 2, 3, 4, 5 i 6 osób. Zgodnie z przetargiem jedno mieszkanie posiadać będzie niezależne wejście z zewnątrz, pozostałe mieszkania będą posiadać niezależne wejścia z klatki schodowej. 

Nowy budynek gospodarczy będzie składał się z 13 pomieszczeń, które będą wyposażone w instalację elektryczną poprowadzoną z lokali mieszkalnych.

Cały budynek będzie ogrzewany na gaz, a mieszkania będą oddawane w stanie "pod klucz".

Jak podkreśla burmistrz, w sumie - wszystkie realizowane do tej pory inwestycje mieszkaniowe w tej kadencji to koszt blisko 57 mln zł, z czego tylko 7 mln zł to wkład własny Miasta i Gminy Pleszew.

- Reszta kosztów pozostaje m.in. w partycypacji przyszłych lokatorów jak w przypadku Mieszka I - gdzie w czynszu spłacany jest kredyt zaciągnięty przez PTBS, ponadto pozyskiwaliśmy dopłaty m.in. z Banku Gospodarstwa Krajowego czy z Funduszu Dopłat - mówi Arkadiusz Ptak.

Cała inwestycja przy ul. Podgórnej kosztować będzie ok. 2,8 mln zł, z czego ponad 2 mln zł pochodzi ze środków Funduszu Dopłat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy