O problemach z parkometrami w Pleszewie piszemy na łamach zpleszewa.pl i "Życia Pleszewa" od lat. Od lat bowiem kolejni mieszkańcy i osoby przyjezdne zgłaszają nam, że to czy inne urządzenie w Strefie Płatnego Parkowania - nie reaguje na wrzucane pieniądze. Sprawę poruszali zresztą także sami radni.
Problemy z parkometrem w Pleszewie
W niektórych przypadkach, jak tłumaczyła nam jakiś czas temu straż miejska, parkometr może się po prostu „zablokować” np. z powodu wrzucenia złej monety. Wówczas – jeśli kolejne monety „przelatują” nam przez urządzenie – warto nacisnąć czerwony „X” na parkometrze, który zresetuje całość.Warto też nie wrzucać kolejnych monet zbyt szybko - wtedy także bowiem dochodzi do "zawieszenia" systemu odpowiedzialnego za liczenie monet.
Najczęściej jednak - nie pomagają żadne próby - bo urządzenie po prostu nie działa jak należy.
Przypomnijmy: alternatywą jest korzystanie z aplikacji moBilet, która pozwala na zakupienie biletu przez komórkę bez korzystania z parkometru, jednak nie każdy taką aplikację w swoim telefonie posiada lub chce posiadać.
Burmistrz: czekamy na wyniki kontroli parkometrów
Burmistrz Pleszewa przyznaje, że zdaje sobie sprawę z problemu. Jak dodaje, miasto zleciło jakiś czas temu kontrolę urządzeń w tym zakresie.
- Sposób działania, czy raczej niedziałania parkomatów budzi wiele kontrowersji. Jest obecnie prowadzona kontrola w tym zakresie, myślę, że niedługo poznamy jej wyniki - zapowiada burmistrz Arkadiusz Ptak.
Jak przy tym dodaje, pocieszający jest fakt, że obecnie jednak już co czwarty bilet jest kupowany w SPP właśnie poprzez aplikację moBilet.
- Mieszkańcy coraz częściej z tego korzystają, co oczywiście nie zwalnia od tego, by parkomaty działały w sposób prawidłowy - zaznacza burmistrz Pleszewa, Arkadiusz Ptak.
Jakie są dochody dla miasta i powiatu w ramach Strefy Płatnego Parkowania w Pleszewie?
Zgodnie z aktualnymi danymi, w roku 2022 wpływy w ramach Strefy Płatnego Parkowania w Pleszewie wynosiły ok. 910 tys. W roku 2021 było to ok. 758 tys. zł, choć warto pamiętać, że od 1 stycznia 2022 stawki cen za parkowanie zostały podniesione.Wspomnianymi dochodami miasto dzieli się z powiatem (SPP działa także przy drogach powiatowych). Według obecnej umowy 30 proc. wspomnianej kwoty przekazywane jest do starostwa, 70 proc. pozostaje w budżecie miasta.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.