Reklama

Nowa sala wiejska w gminie coraz bliżej. Trwa budowa w Karminie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Karminie w gminie Dobrzyca trwa budowa nowej sali wiejskiej.

Ok. 365,79 m kw powierzchni, na której zbudowana zostanie m.in. szatnia, kotłownia, toalety, pomieszczenia kuchenne, techniczne oraz socjalne – oraz oczywiście główna duża sala, w pełni wyposażona i mogąca pomieścić w sumie ok. 100 osób.

Tak ma prezentować się w przyszłości nowa sala wiejska, która budowana jest w Karminie w gminie Dobrzyca.

Budowa sali wiejskiej w Karminie

Prace przy tej jednej z największych inwestycji w gminie, która rozpoczęła się pod koniec minionego roku, idą pełną parą.

Przypomnijmy: całość kosztować będzie ok. 2,5 mln zł, z czego 1,4 mln zł udało się pozyskać gminie w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – czyli tzw. tarczy antykryzysowej.

Sam burmistrz zaznaczał już - m.in. podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego - że była to długo oczekiwana inwestycja przez mieszkańców wsi.

- Jest to jedna z największych miejscowości w gminie, a tak naprawdę wszelkie uroczystości musiały odbywać się w szkole  –  mówił wówczas burmistrz Dobrzycy, Jarosław Pietrzak. 

Na szczęście wkrótce to się zmieni.

Na jakim etapie jest budowa nowej sali wiejskiej w Karminie?

Prace przy wspomnianej budowie postępują, a efekty widać z miesiąca na miesiąc. Jak informuje burmistrz – powoli kończą się roboty związane z docieplaniem nowego obiektu, wkrótce przyjdzie pora na działania wykończeniowe.

- Wykonawca kończy docieplać dach od wewnątrz. Niedługo rozpoczną się prace wykończeniowe pomieszczeń - informuje burmistrz Dobrzycy, Jarosław Pietrzak.

Inwestycja powinna być w pełni gotowa w przyszłym roku.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy