Reklama

Nowe drogi do Pokazowej Zagrody Zwierząt w Gołuchowie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa remont dróg w prowadzących do Pokazowej Zagrody Zwierząt Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Ulice Jana i Izabeli Działyńskich oraz Adama Kubaszewskiego zostaną wyremontowane do końca października. Celem projektu jest poprawa stanu technicznego dróg, które ze względu na położenie wzdłuż gołuchowskiego Parku Arboretum, są jednymi z najczęściej wybieranych przez turystów drogami dojazdowymi do najważniejszych atrakcji Gołuchowa. 

 - Zadanie wpłynie również na poprawę życia mieszkańców, którzy korzystają z walorów przyrodniczych, historycznych i kulturalnych swojej miejscowości oraz zasobów OKL w Gołuchowie. Remont dróg poprawi jakość oraz komfort połączenia pieszo-rowerowego pomiędzy miejscowościami Gołuchów i Tursko – informują gołuchowscy urzędnicy. 

W ramach inwestycji na odcinku o długości 825 metrów wyremontowana zostanie nawierzchnia poprzez ułożenie warstwy ścieralnej. Zakres realizowanych robót obejmuje m.in. montaż krawężników betonowych na ławie betonowej z oporem, wykonanie chodnika z kostki betonowej na podsypce cementowo-piaskowej wzdłuż ul. Działyńskich,  frezowanie nawierzchni na połączeniu odcinka z istniejącą nawierzchnią, a także frezowanie profilujące ul. Kubaszewskiego. Ułożona zostanie też  warstwa wyrównawcza z mieszanki mineralno-bitumicznej asfaltowej o średniej grubości 3,0 cm wraz z uzupełnieniem ubytków w nawierzchni ul. Kubaszewskiego. 

Wykonawcą robót budowlanych jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Marzyński z Jarocina.  

Wartość projektu to 716.912,36 zł, z czego 400 tys. zł dofinansowania przekazały Lasy Państwowe.  Pozostałe środki na realizację inwestycji pochodzą z budżetu Gminy Gołuchów.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy