Reklama

Odpust w Sanktuarium Maryjnym w Tursku. Zobacz program uroczystości [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości „Zielone Światki” - to tradycyjny odpust ku czci Matki Bożej w Sanktuarium w Tursku. Co roku świątynie odwiedzają setki pielgrzymów.

Odpust w Tursku to prawdziwa tradycja. Wierni jak co roku - podążą do wsi pieszo, rowerami i autami – by modlić się przed cudownym obrazem, który według podań w niezwykły sposób miał „przybyć” do Turska 9 czerwca 1764 roku, w wigilię zielonych świątek.

Już w sobotę 4 czerwca na 20.00 – zaplanowano mszę św. z adoracją. Natomiast w niedzielę Zesłania Ducha Świętego - o godz. 6.00 w sanktuarium odbędzie się pierwsza msza z odsłonięciem cudownego obrazu.

Kolejne przewidziano na 8.00 (w intencji dobrodziejów sanktuarium i czcicieli) i 9.00 (za pielgrzymów z dekanatu i innych miejscowości). Z kolei na 10.30 do Turska przybędą tradycyjnie pielgrzymi z Pleszewa.

Sumie odpustowej, która rozpocznie się o 12.00 przewodniczyć będzie ksiądz biskup Łukasz Buzun.Tego dnia ostatnie nabożeństwo zaplanowano na 20.00. Przez całą niedzielę  wierni będą mogli skorzystać z sakramentu pokuty.

Szczegółowy program uroczystości odpustowych w Tursku znajdziecie w GALERII. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy