Reklama

Ogólnopolskie Zawody Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na stadionie miejskim wystartowały dziś Ogólnopolskie Zawody Sportowe Ochotniczych Hufców Pracy. Wydarzenie potrwa do czwartku, połączone jest z uhonorowaniem laureatów Ogólnopolskiego Konkursu pn. "Absolwent Roku Ochotniczych Hufców Pracy 2022".

Na terenie pleszewskiego stadionu oficjalnie otwarto dziś Ogólnopolskie Zawody Sportowe Ochotniczych Hufców Pracy. Wydarzenie, organizowane przez Komendę Główną OHP wspólnie z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, ściągnęło do naszego miasta setki uczniów z całego kraju - w sumie chodzi 24 drużyny  z terenu całej Polski oraz drużyny ukraińskiej z terenu miasta.

Ogólnopolskie Zawody Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie

Aż do czwartku uczniowie będą zmagać się w różnych konkurencjach m.in. na terenie stadionu, strzelnicy Pleszewskiego Bractwa Kurkowego i poligonie "Karczemka".

W poniedziałek, 26 września, w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyła się odprawa przed rozgrywkami.

- Ten rok jest wyjątkowy ze względu na udział w rywalizacji drużyny z Ukrainy. Młodzież przyjechała na Ogólnopolskie Zawody Sportowe OHP, które w Pleszewie na stałe wpisały się w kalendarz ogólnopolskich imprez - informują władze OHP w Pleszewie

Dyrektor Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie Krystian Piasecki przywitał przybyłych zawodników z hufców i ich opiekunów, ponadto sędzia główny Filip Kula zapoznał z obowiązującymi zasadami, które będą obowiązywać w trakcie odbywanych konkurencji oraz regulaminem rozgrywek.

Na zakończenie poniedziałkowego wieczornego spotkania, odbyło się losowanie numerów startowych dla drużyn, ponadto przeprowadzono Test Wiedzy Olimpijskiej. Pytania dotyczyły historii sportu oraz najważniejszych postaci świata sportu.

Ogólnopolskie Zawody Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie - zawody na stadionie

Dziś z kolei od rana - we wtorek - odbyła się uroczysta inauguracja zawodów.

Całość rozpoczął przemarsz zawodników i pocztów sztandarowych - z terenu OHP na stadion.

ZOBACZ WIDEO:

Następnie odbyła się cześć oficjalna na stadionie, podczas której szef OHP w Pleszewie, Krystian Piasecki, przywitał wszystkich zebranych gości, życząc także młodzieży udanej rywalizacji. Na imprezie obecny był także Jacek Figiel, zastępca komendanta główego OHP, który również - w imieniu Małgorzaty Zwiercan, komendant głównej, powitał wszystkich zebranych.

ZOBACZ WIDEO:

Podczas części oficjalnej wyróżniono także wieloletnich pracowników Centrum OHP w Pleszewie.

Ponadto podsumowano także Ogólnopolski Konkurs „Absolwent Roku OHP- 2022”.

Po wszystkim rozpoczęła się główna część - czyli zawody lekkoatletyczno-sprawnościowe, które oficjalnie - wypowiadając stosowną formułę - otworzył burmistrz Pleszewa, Arkadiusz Ptak.

Impreza została objęta patronatami honorowymi Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA W GALERII ZDJĘĆ Z ROZPOCZĘCIA ZAWODÓW W PLESZEWIE 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy