Reklama

OSP Dobrzyca ma nową przyczepę pompowo - wężową [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 19 maj 2022 11:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jednostka OSP Dobrzyca wzbogaciła się niedawno o nowy sprzęt. Przyczepa pompowo - wężowa pozwoli m.in. usuwać skutki powodzi oraz wspomagać i zabezpieczać akcję strażaków podczas dużych pożarów.

Jednostka OSP w Dobrzycy wzbogaciła się o nowy sprzęt - przyczepę pompowo - wężową.

- Zakupiona została w grudniu 2021 r. za kwotę 42 tys. zł. Niestety dopiero teraz mogła zostać doposażona i uzbrojona ze względu na zakup nowego samochodu i konieczność rozlokowania sprzętu - relacjonują strażacy z OSP Dobrzyca.

Przypomnijmy: druhowie z OSP Dobrzyca witali niedawno hucznie nowy pojazd:

Nowa przyczepa pompowo-wężowa OSP Dobrzyca

Nowy sprzęt z pewnością zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców gminy i okolic.

- Przyczepa przystosowana jest do prowadzenia działań ratowniczych mających na celu ograniczenie skutków powodzi, oraz ich usuwanie. Ponadto jej wyposażenie pozwala na budowę buforowego punktu czerpania wody podczas gaszenia pożarów wymagających dużych ilości środka gaśniczego - wyliczają strażacy z OSP Dobrzyca.

Jak dodają, na wyposażeniu przyczepy znajdują się m.in. motopompa Tohatsu, pompa szlamowa, pompa pływająca, agregat prądotwórczy, węże tłoczne i ssawne, armatura pożarnicza, wodery, kapoki, zbiornik brezentowy o objętości 5000 l, przenośny maszt oświetleniowy, sprzęt asekuracyjny oraz inny drobny sprzęt, co pozwala prowadzić samodzielne działania ratownicze.

Przyczepa wyposażona jest w ledowe oświetlenie pola pracy oraz ledowe oświetlenie alarmowe.

- Warto zauważyć, iż pojazd posiada tzw. łamany dyszel, co pozwala przewozić przyczepę za dowolnym pojazdem w zależności od podejmowanych działań. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy