Reklama

Piją pod sklepem i parkują w niedozwolonym miejscu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Piją pod sklepem i parkują w niedozwolonym miejscu [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze policji przyjrzą się temu co dzieje się pod sklepem w Białobłotach oraz w rejonie Placu 3 Maja w Gizałkach.

W rejonie sklepu spożywczego w Białobłotach spożywany jest alkohol. Problem wielokrotnie zgłaszali mieszkańcy. Kilka razy interweniowała tam też policja. 

Gizałki. Parkują w niedozwolonym miejscu

Z kolei w Gizałkach w centrum miejscowości -  dokładnie na Placu 3 Maja  - kierowcy nie stosują się do znaku B36. Chodzi o zakaz zatrzymywania w rejonie przejścia dla pieszych przy sklepie Dino. 

- W związku z informacjami uzyskanymi podczas czynności służbowych oraz na podstawie zgłaszanych interwencji policji, które miały miejsce w I połowie 2022 roku działaniem priorytetowym dla rejonu służbowego nr 8 na okres od 1.07 do 31.12.2022 r. w celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego jest nieprawidłowe parkowanie pojazdów osobowych w miejscowości Gizałki ul. Plac 3 Maja – czytamy w informacji przekazanej przez Marka Szczepaniaka, kierownika posterunku policji w Choczu. 

Dlatego właśnie miejscowy posterunek policji w Choczu objął to miejsce, a także rejon sklepu w Białobłotach tzw. działaniami priorytetowymi.

Gizałki. Działania priorytetowe policji 

Co to oznacza? Chociażby częstsze patrole i ewentualne mandaty dla łamiących przepisy. 

 - Wobec sprawcy popełnione wykroczenia z art. 90 Kodeksu Wykroczeń  (tamowanie lub utrudnianie ruchu na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu przyp.red.) funkcjonariusz policji może zastosować środek oddziaływania pozakarnego tj. pouczenie lub nałożyć mandat karny w wysokości 100 zł oraz 1 pkt. karny – dodaje funkcjonariusz. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy