Reklama

Pleszew. Odszedł Leon Kowarsch. Zawsze uśmiechnięty, pogodny. Nigdy nie odmówił pomocy...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pleszew. Odszedł Leon Kowarsch. Zawsze uśmiechnięty, pogodny. Nigdy nie odmówił pomocy...  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Odszedł Leon Kowarsch, znany w mieście i powiecie ratownik…

Jego pasją było ratownictwo wodne. Do Wodnego Pogotowia Ratunkowego należał od 1995 roku. W latach 1998 – 2021 był kierownikiem pleszewskiej drużyny WOPR. Znali go bywalcy pleszewskiego basenu czy odpoczywający nad gołuchowskim zalewem. Bo to właśnie z WOPR Gołuchów związany był przez ostatnie lata.

– Zawsze uśmiechnięty, pogodny. Nigdy nie odmówił pomocy. Przy organizacji każdej imprezy, akcji, na Leona zawsze można było liczyć – podkreśla ratownik Dominik Kołaski.

Gołuchowski WOPR pogrążony w żałobie. Koleżanki i koledzy podkreślają:

My Leona zapamiętamy, jako pogodnego człowieka, przyjaciela, na którym zawsze mogliśmy polegać. To on przekazywał nam miłość do ratownictwa wodnego, inspirował nas i motywował do działania. I dodają: Kiedy odszedłeś zgasło światło, które nam dawałeś. Pozostał ból i cierpienie. Śmierć przyszła nagle i bez zapowiedzi, a w naszych sercach pozostawiła rozpacz i spustoszenie. 

Leon Kowarsch był ratownikiem wodnym pływalni, śródlądowym i morskim, a także ratownikiem kwalifikowanej pierwszej pomocy. Pełnił funkcję przewodniczącego Sądu Koleżeńskiego Rejonowego WOPR w Kaliszu. Znany był również w środowisku pleszewskich sportowców. Dobrze zbudowanej sylwetki zazdrościli wszyscy rozpoczynający przygodę z siłownią.

- Zawsze z pomocną dłonią i dobrym słowem w tych złych i dobrych chwilach mojego życia... Zawsze miałem 100% wsparcie z Twojej strony... Spoczywaj w pokoju – wspomina zmarłego Mateusz Szymanek z MattSport Club Pleszew. 

Leon Kowarsch miał 67 lat. – „Będę walczył do końca” – mówił mi, gdy widzieliśmy się w szpitalu – wspomina Dominik Kołaski. Niestety, przegrał walkę z chorobą. 

Maj 2014 r. W trakcie imprezy rocznicowej z okazji 50-lecia pleszewskiego WOPR-u w Parku Wodnym „Planty” w Pleszewie najbardziej zasłużonych ratowników uhonorowano odznaczeniami WOPR. Złotą Odznakę WOPR „Za zasługi” otrzymał Leon Kowarsch 

Leon Kowarsch pracował także jako ochroniarz...

- Leon Przyjacielu.... od początku do dziś..... i na zawsze...  Niech dobry Bóg da Ci łaskę Nieba - wspomina przyjaciela Łukasz Brzeziński. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy