Reklama

Pleszew. Przeparkuj samochód, bo będą wylewać asfalt! Kończy się remont na ul. Sienkiewicza

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Pleszew. Przeparkuj samochód, bo będą wylewać asfalt! Kończy się remont na ul. Sienkiewicza - Zdjęcie główne

Na ul. Sienkiewicza ruszają prace odtworzeniowe nawierzchni

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszają prace związane z odtworzeniem drogi na odcinku ul. Sienkiewicza w Pleszewie. Od jutra - 25 lutego - na miejscu będzie ciężki sprzęt - stąd apel do mieszkańców o przestawienie samochodu.

Już w najbliższy czwartek - 25 lutego - ruszają prace związane z odtworzeniem nawierzchni na ul. Sienkiewicza w Pleszewie.

Pleszew. Remont Sienkiewicza

Przypomnijmy: przedłużające się prace - związane z kanalizacją oraz odtworzeniem nawierzchni ul. Sienkiewicza w Pleszewie - denerwowały mieszkańców.

- Dlaczego to tak długo trwa? Dlaczego wciąż nie ma asfaltu, a droga w centrum wygląda jak jakaś wiejska dróżka? - pytali wprost nasi Czytelnicy.

Przypomijmy: prace na ul. Sienkiewicza przedłużyły się m.in. z powodu odkrycia archeologicznego. Podczas prac remontowych na ul. Sienkiewicza w Pleszewie natrafiono na szczątki starej zabudowy miasta. Chodzi m.in. o kamienne fundamenty, drewniane pozostałości opłotowań lub zabudowań, ale także fragment studni.

Pleszew. Remont Sienkiewicza

Na głosy mieszkańców burmistrz Pleszewa odpowiadał z kolei, że przedłużające się prace wynikały również od warunków atmosferycznych.

- Wykonawca nie chce ryzykować położenia asfaltu w momencie, kiedy są mrozy. Teraz nie produkuje się nawet asfaltu, ponieważ nikt nic nie robi. Chcemy jednak ruszyć z pracami - jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne - zaznaczał pod koniec stycznia burmistrz Arkadiusz Ptak.

Pleszew. Remont Sienkiewicza. Rusza odtwarzanie nawierzchni

Teraz pogoda znaczenie się poprawiła, dzięki czemu wspomniane prace odtworzeniowe mogą się w końcu rozpocząć.

Jak informuje Przedsiębiorstwo Komunalne w Pleszewie na odcinku od skrzyżowania ul. Sienkiewicza z ulicami Kaczyńskiego oraz Wyspiańskiego w kierunku Rynku wprowadzono czasowe zamknięcie ruchu.

Pleszew. Remont Sienkiewicza. Przestaw samochód

- Skrzyżowanie pozostaje przejezdne. Ze względu na planowane w dniach 25.02. – 02.03.2021 r. prace odtworzenia nawierzchni, prosimy o przestawienie pojazdów z ul. Sienkiewicza na inne ulice - zaznaczają w PK

Pleszew. Remont Sienkiewicza. Kiedy będą wylewać asfalt?

Już jutro bowiem - od 25 lutego - na miejscu będzie ciężki sprzęt, który będzie m.in. nawoził kruszywo. Przestawmy więc swoje samochody.

- Sam asfalt będzie wylewany z kolei od początku przyszłego tygodnia - informuje "Życie Pleszewa" Marek Gościniak, kierownik budowy.

Jak dodaje z kolei Przedsiębiorstwo Komunalne, w razie wątpliwości lub problemów można dzwonić właśnie do wykonawcy robót: kierownik budowy: Marek Gościniak, tel. 788 339 933, biuro ul. Wąska 7, Pleszew.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy