Reklama

Pleszew. Ulica Glinki oficjalnie otwarta

Opublikowano: pon, 24 gru 2018 14:00
Autor:

Pleszew. Ulica Glinki oficjalnie otwarta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pleszew. W grudniu oficjalnie zakończono prace na ul. Glinki w Pleszewie. 

 

Charakterystyczna trylinka została zastąpiona asfaltem. Całość zadania wniosła ok. 2,6 mln zł.

- Poza nową nawierzchnią i chodnikiem dochodziła także kwestia rozdziału kanalizacji deszczowej - wylicza burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak. Stara przechodziła przez prywatną posesję, dlatego trzeba było zbudować nowe przyłącze - od strony ul. Prokopowskiej, co było już dodatkowym zadaniem. Podobne podłączenia trzeba było przeprowadzić do ul. Kossaka.

Warto zaznaczyć, że cała inwestycja możliwa była dzięki rządowemu dofinansowaniu z Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

- Infrastruktura to jeden z priorytetów rządu, szczególnie te drogi, które służą do dojazdu do naszych domów. Choć oczywiście tak samo są ważne inne - np. powiatowe - komentowała obecna na oficjalnym otwarciu Angelika Możdżanowska, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Jak dodawała, w kwestii dróg w naszym regionie priorytetem jest obecnie trasa S-11. - To niezwykle istotne, żebyśmy ją wybudowali. To będzie dla mnie priorytet w tej kadencji - zaznaczała zdecydowanie przy okazji oddania do użytku ul. Glinki.

Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali: Andżelika Możdżanowska, burmistrz Arkadiusz Ptak, zastępca burmistrza Andrzej Jędruszek, radna oraz jednocześnie przewodnicząca osiedla nr 5 Elżbieta Hyla, radna Renata Garsztka oraz główny wykonawca inwestycji Marek Hadrzyński.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE