Reklama

Pleszew zrobił "remont" powietrza i zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie

Opublikowano: czw, 15 kwi 2021 13:30
Autor: | Zdjęcie: arch. urzedu

Pleszew zrobił "remont" powietrza i zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie - Zdjęcie główne

Pleszew zajął trzecie miejsce w konkursie „Innowacyjny Samorząd 2021” organizowanym przez Polską Agencję Prasową – w kategorii gmin miejsko-wiejskich. Gala odbywała się zdalnie | foto arch. urzedu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pleszew zajął trzecie miejsce w konkursie „Innowacyjny Samorząd 2021” organizowanym przez Polską Agencję Prasową – w kategorii gmin miejsko-wiejskich.

Reklama

Dziś – 15 kwietnia - poznaliśmy wyniki konkursu „Innowacyjny Samorząd 2021” organizowanego przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej. Podczas uroczystej gali - prowadzonej zdalnie - wręczono nagrody 17 laureatom i 48 wyróżnionym samorządom.

Pleszew. Innowacyjny Samorząd 2021

W konkursie wzięło udział w sumie 226 samorządów z całego kraju. Zgłoszono aż 396 projektów. Ostatecznie przyznano 17 nagród i 48 wyróżnień w pięciu kategoriach konkursowych – miasta powyżej 200 tys. mieszkańców, gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy wiejskie oraz powiaty.

CZYTAJ TAKŻE: Udało się! Pleszewskie tereny pokolejowe zwyciężyły w prestiżowym konkursie

Wśród wyróżnionych znalazł się właśnie Pleszew – który w kategorii gmin miejsko-wiejskich zajął trzecie miejsce w ramach projektu „Powietrze do remontu”

- Jury nagrodziło nowatorskie podejście gminy do problemu walki ze smogiem. Pleszew przeprowadził m.in. inwentaryzację źródeł ciepła, zorganizował system dopłat do zmiany ogrzewania dla mieszkańców, przeprowadził nasadzenia ponad 5,5 tys. drzew i krzewów, zorganizował szereg akcji edukacyjnych, a nawet zmieniła cele i zasady działania straży miejskiej, która aktywnie włączyła się w monitorowanie substancji emitowanych przez kominy i identyfikowanie punktów nieprawidłowego opalania – czytamy w uzasadnieniu PAP.

Pleszew. Innowacyjny Samorząd 2021. Powietrze do remontu

Jak opisuje z kolei sam burmistrz Pleszewa, projekt dotyczył kompleksowego podejścia - właśnie do „remontu” powietrza.

- Obejmuje to cztery obszary prac. Z jednej strony zmiany strukturalne w lokalnej administracji, z drugiej to wsparcie finansowe dla mieszkańców w zakresie poprawy powietrza, trzecia rzecz to monitoring powietrza, i czwarta - zmiany systemowe w przestrzeniu publicznej miasta Pleszewa. W sumie mówimy o 12 konkretnych działaniach – opisuje Arkadiusz Ptak.

Jak twierdzi, powietrze, które nie należy u nas do najlepszych, robi się dzięki temu coraz lepsze.

– Chcę podziękować pracownikom, ale również mieszkańcom, którzy przyjęli te rozwiązania i aktywnie uczestniczyli na każdym etapie ich wdrażania – mówił dziś, podczas zdalnej gali burmistrz Arkadiusz Ptak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.