Reklama

„Pleszewscy Fanatycy” stworzyli nowy mural. Ma 32 metry długości! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Pleszewie powstał nowy mural – sfinansowany i stworzony przez członków grupy „Pleszewscy Fanatycy”.

Mieszkańcy Pleszewa mogą od kilku dni podziwiać nowy mural w mieście. Stworzony został dzięki inicjatywie „Pleszewskich Fanatyków”, czyli grupie osób z miasta i okolic, która od 18 lat wspiera Lecha Poznań na meczach domowych oraz wyjazdowych - także tych zagranicznych, w najdalszych zakątkach świata.

Nowy mural w Pleszewie

Jak sami zaznaczają, inicjatywa graffiti zrodziła się już na początku roku, kiedy to kibice Lecha Poznań z całej Wielkopolski zorganizowali akcję „100 grafów na 100-lecie klubu”. W ramach wspomnianej akcji w całej Wielkopolsce oraz samym Poznaniu powstaną piękne prace – honorujące klub oraz jego kibiców. 

- Od kilku miesięcy szukaliśmy legalnej ściany na stworzenie muralu. W Pleszewie ciężko było jednak o pozwolenie właściciela na wykonanie takiej pracy. Ludzie przeważnie kojarzą to z „pobazgraną” sprayem ścianą choć rzeczywistość - jak widać - wygląda inaczej. Właściciel firmy Rolbud, pan Michalak, dla którego z tego miejsca kierujemy ogromne podziękowania, a także dla całej firmy, zgodził się udostępnić nam swoją ścianę i powstał ostatecznie piękny mural, który ma 32 m długości oraz 3.5 m wysokości. Całość sfinansowana została tylko i wyłącznie przez członków grupy „Pleszewscy Fanatycy” – mówią „Życiu Pleszewa” przedstawiciele grupy.

Sami graffiti zostało zaprojektowane i wykonane z kolei w całości przez kibiców Lecha Poznań z Pleszewa - wraz z pomocą kolegów z Poznania. Warto przypomnieć przy okazji, że „Pleszewscy Fanatycy” od lat działają na lokalnym podwórku – na różnych polach. Angażują się m.in. w akcje zbiórek powstańczych, z których pieniądze są przeznaczone na renowacje mogił w całej Wielkopolsce, ponadto biorą udział w innych kwestach, w uroczystościach upamiętniających powstańców, ponadto przed każdymi świętami odwiedzają dom dziecka.

Mogą powstać kolejne murale w Pleszewie

Jak opisują nam na koniec – być może to nie koniec tego typu akcji w naszym mieście. 

- Posiadamy jeszcze kilka projektów i chętnie wykorzystamy je na pleszewskich murach. Dlatego jeśli ktoś z czytelników wyrazi chęć, aby taki mural powstał na jego budynku, prosimy o kontakt – np. poprzez nasz profil na Facebooku naszej grupy. Jeśli ściana wymaga renowacji przeprowadzimy ją na nasz koszt w zamian za możliwość namalowania murala – zaznaczają na koniec „Pleszewscy Fanatycy”.

Przypomnijmy: mural "Pleszewskich Fanatyków" jest kolejnym w Pleszewie. W ubiegłym roku powstał mural prezentujący Mariana Bogusza, z kolei w roku 2020 ukończono prace przy muralu na budynku szkoły ZST – z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy