Reklama

Pleszewscy policjanci "Kręcą dla Marcina"

Opublikowano:
Autor:

Pleszewscy policjanci "Kręcą dla Marcina" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ponad 4000 kilometrów, ponad 80 polskich miast w 16 województwach, a na to wszystko 23 dni – to plan sztafety rowerowej „Kręcimy dla Marcina”. Przedstawiciele różnych służb mundurowych, zrzeszonych w grupie „Mundur na rowerze”, przejadą na rowerach przez Polskę, by pomóc w zbiórce pieniędzy na leczenie policjanta z Rzeszowa. Do akcji włączyli się także policjanci z pleszewskiej komendy, którzy pokonali 25 kilometrową trasę z Ostrowa Wielkopolskiego do Kalisza.

Pleszewscy policjanci włączyli się do akcji „Kręcimy dla Marcina”. Celem sztafety jest zebranie środków umożliwiających leczenie policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zmagającego się z ciężką chorobą nowotworową. Wydarzenie honorowym patronatem objęli Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Rzeszowie asp. szt. Józef Bąk, a także Jan Faber - Prezes Podkarpackiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

5 października pleszewscy policjanci na rowerach przejechali z Ostrowa Wielkopolskiego do Kalisza, czyli 25 kilometrów. „Pałeczkę” przejęli od kolegów z Milicza, a przekazali policjantom z KMP w Kaliszu. Funkcjonariuszy nie zniechęciły bardzo trudne warunki pogodowe.

Grupę „Mundur na rowerze” zapoczątkowali policjanci, do których dołączyli funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Więziennej, Straży Ochrony Kolei, strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz Żołnierze Wojska Polskiego. Grupa chciała okrążyć na rowerach Polskę. Jednak ilość chętnych do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu tak się rozrosła, że pomysłodawcy postanowili zmienić jego formę na sztafetę rowerową.

Oficjalne przekazanie opaski w stolicy Wielkopolski odbędzie się na terenie Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu przy ul. Taborowej 22, w obecności Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Romana Kustera oraz Dowódcy OPP w Poznaniu insp. Roberta Kasprzyka.

Dla osób, które chcą pomóc Marcinowi w walce z chorobą, mogą wpłacać środki na uruchomiony rachunek bankowy:

Podkarpacki Bank Spółdzielczy Odział w Przemyślu ul. Mickiewicza 4, 37-700 Przemyśl 90 8642 1155 2015 1506 0396 0003

w tytule wpłaty "Mundur na rowerze" – darowizna dla Marcina

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE