Reklama

Pomóżmy uratować życie Hubiego – wielkiego wojownika

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum rodzinne / zostananiole.pl

Pomóżmy uratować życie Hubiego – wielkiego wojownika - Zdjęcie główne

Mały Hubi walczy z nowotworem. Możemy mu pomóc! | foto archiwum rodzinne / zostananiole.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 3-letni Hubi mimo swoich zaledwie trzech latek przeszedł aż 17 operacji. W lipcu 2020 roku zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy neuroblastoma. Od tego czasu życie całej rodziny wywróciło się do góry nogami...

Hubi, bo tak mówią do niego najbliżsi, ma 3 latka. W lipcu 2020 r. zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy - neuroblastoma. Od tego czasu życie całej rodziny wywróciło się do góry nogami...

Pleszew. Pomoc dla Hubiego

Chłopiec od roku przebywa w szpitalu i walczy o życie. Przeszedł dwa cykle chemioterapii. We wrześniu 2020 r. podczas operacji usunięcia guza, uszkodzono mu pień trzewny. Skutkiem tego było niedokrwienie wielu narządów śledziony, trzustki, dwunastnicy, części żołądka które po kolei obumierały.

W sume Hubi przeszedł już 17 operacji...

- W wątrobie i żołądku zostały zmiany poniedokrwienne. Podczas tych operacji zostawały mu uszkadzane kolejne narządy odgrywające kluczową rolę w życiu człowieka. Lekarze uszkodzili żołądek, drogi żółciowe i jelito grube, prawie 3 miesiące spędził na oiomie pod respiratorem w stanie krytycznym i bardzo ciężkim. Przeżył uszkodzenie żyły wrotnej, wstrząs krwotoczny, zakażenia sepsą i licznymi śmiertelnymi bakteriami szpitalnymi. Miał nie przeżyć trzeciej operacji, a przeżył aż 17! Przeszedł skomplikowaną operację rekonstrukcji dróg żółciowych i całego układu pokarmowego - opisuje rodzina.

Chłopca czeka dożywotnie przyjmowanie leków na trawienie, na cukrzycę oraz na odporność.

- Gdy wreszcie w maju tego roku uporaliśmy się z powikłaniami chirurgicznymi, Hubi pokazał, że ma wielką siłę i ogromną chęć życia, z nadzieją że opuścimy wreszcie szpital – zostało wykonane kontrolne badanie MIBG (scyntygrafia), która przyniosła nam druzgocące wiadomości. Nadzieja na powrót do domu legła w gruzach. Guz odrósł - opisuje zrozpaczona rodzina.

Na domiar złego - pojawiły się przerzuty do kości. Postawiono diagnozę – neuroblastoma w najgorszym IV stadium zaawansowania.

- Musimy od nowa zaczynać całe leczenie. Hubi z oddziału chirurgii został przewieziony prosto na oddział onkologii. Tutaj przeszedł już cztery z ośmiu cykli bardzo ciężkiej chemioterapii. Przechodzi je dość ciężko, z licznymi powikłaniami. Chemia niszczy mu szpik, a przez brak śledziony wyniki krwi szybko spadają i nie mogą się tak zregenerować jak u dziecka z wszystkimi narządami. Hubi potrzebuje częstych przetoczeń krwi i płytek. Nie ma apetytu, prawie nic nie je, bardzo chudnie. My jednak nie poddamy się bez walki... - zaznaczają najbliżsi chłopca.

Pleszew. Jak pomóc chłopcu?

Jedynym ratunkiem żeby zapobiec kolejnemu nawrotowi nowotworu jest szczepionka przeciw neuroblastoma w USA lub Hiszpanii. Kwota jaka jest potrzebna, aby Hubi żył, to aż milion złotych. Razem możemy pomóc uratować życie chłopca - Hubiego, wielkiego wojownika!

Na portalu siepomaga.pl ruszyła zbiórka dla chłopca, gdzie można wpłacać pieniądze

 

Fundacja Bread of life 

ul.Śródmiejska 24a 

62-800 Kalisz 

40 1090 1346 0000 0001 1420 0591 z dopiskiem dla Huberta 

 

Podaruj 1% 

0000268931 z dopiskiem dla Huberta 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy