Reklama

Powiat pleszewski. Perspektywy 2021. Które licea i technika znalazły się w rankingu?

Opublikowano: ndz, 7 lut 2021 10:00
Autor:

Powiat pleszewski. Perspektywy 2021. Które licea i technika znalazły się w rankingu? - Zdjęcie główne

Poznaliśmy wyniki najnowszego rankingu Perspektyw 2021. Jak wypadły szkoły z powiatu pleszewskiego?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Pleszewie wywalczyło srebrną odznakę w rankingu branżowego miesięcznika „Perspektywy”. „Staszic” oraz technikum w Marszewie mogą poszczycić się brązem. Na liście znalazła się również tzw. „Zielona”.

Ranking Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” organizowany jest od lat. I właśnie poznaliśmy najlepsze szkoły średnie 23. edycji. Jest to aż 1.000 liceów i 500 techników, których uczniowie osiągnęli w roku szkolnym 2019/2020 najlepsze wyniki z egzaminów maturalnych (a w przypadku techników – także zawodowych) i odnieśli sukcesy w ogólnopolskich i międzynarodowych olimpiadach przedmiotowych.

Perspektywy 2021. Co brano pod uwagę w rankingu?

Pod uwagę wzięto dane w sumie 2.186 ogólniaków oraz 1.743 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia. Maturę w czerwcu 2020r., czyli w głównym terminie, musiało zdawać tam minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z obowiązkowych przedmiotów - polskiego i matematyki, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Perspektywy 2021. Jak wypadły szkoły z powiatu pleszewskiego?

Jak w rankingu wypadły szkoły z naszego powiatu? Wśród ogólniaków znakomity wynik uzyskało Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące z Pleszewa. Uzyskało 30. miejsce w Wielkopolsce  i 345 w Polsce – zgarniając tym samym „srebrną odznakę”.

– 30. miejsce w Wielkopolsce to duże osiągnięcie naszych uczniów oraz kadry pedagogicznej, z którą mam przyjemność współpracować. Sukces ten w rzeczywistości zwraca uwagę na codzienną pracę i pasję zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Zrozumienie wspólnej odpowiedzialności za edukację i obustronne zaangażowanie każdego dnia, i w każdej sytuacji, pozwala nam dziś cieszyć się tymi wynikami – komentuje znakomity wynik placówki dyrektor NLO - Marta Mandziuk. 

Pleszewski ogólniak im. Stanisława Staszica znalazł się na 60. miejscu w Wielkopolsce i na 668. - w całej Polsce. Zgarnął tym samym brązową odznakę. W kategorii techników najlepsza okazała się szkoła w Marszewie. Placówka – należąca pod ministra rolnictwa – może pochwalić się wysokim 30. miejsce w Wielkopolsce i 353 w całym kraju. W rankingu uwzględniono również Zespół Szkół Technicznych w Pleszewie. Placówka znalazł się na 100. miejscu w Wielkopolsce .

Co mówią nam dyrektorzy wspomnianych szkół

Przeczytasz o tym w najbliższym papierowym wydaniu "Życia Pleszewa", który dostępny będzie już we wtorek - 9 lutego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy