Reklama

Powiat pleszewski. Starosta z absolutorium. „Wyszliśmy z epidemii obronną ręką” – mówi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: arch. starostwa

Powiat pleszewski. Starosta z absolutorium.  „Wyszliśmy z epidemii obronną ręką” – mówi - Zdjęcie główne

Starosta pleszewski Maciej Wasielewski nie miał problemów z otrzymaniem od radnych wotum zaufania absolutorium. | foto arch. starostwa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Drogi – to ciągle najważniejsze wyzwania w powiecie. Zresztą większość ubiegłorocznych inwestycji – bo niemal 90 proc. – dotyczyła właśnie infrastruktury drogowej. I choć miniony 2020 rok był trudny ze względu na pandemię koronawirusa – starosta nie miał problemów z otrzymaniem od radnych wotum zaufania absolutorium.

Drogi, drogi i jeszcze raz drogi. Tak inwestycyjne potrzeby kształtują się w powiecie. I ma to odbicie w podejmowanych zadaniach. O tym też m.in. rozmawiano podczas ostatniej - absolutoryjnej - sesji w powiecie pleszewskim.

Powiat pleszewski. Sesja absolutoryjna

Wystarczy wspomnieć, że większość ubiegłorocznych inwestycji – bo niemal 90 proc. – dotyczyła właśnie infrastruktury drogowej. Powstało 11,6 km nowych dróg i 4,5 km nowych chodników, ścieżek rowerowych lub ciągów pieszo-rowerowych. Największym wyzwaniem była przebudowa drogi nr 4348P Krzywosądów - Kucharki (dł. odcinka 7,630 km). Zadanie kosztowało 8.793.039,36 zł. A jak wiadomo, przy każdej inwestycji – ważne są właśnie kwestie finansowe. 

– Rok 2020 udało się nam zamknąć nadwyżką. Spłacamy systematycznie nasze zadłużenie, które na koniec ub. roku wynosiło 37 mln zł – i było tym samym o ponad 10 mln zł mniejsze niż jeszcze 5 lat temu – wyliczał starosta, Maciej Wasielewski.

Przyznał, że to był trudny rok.

- Mieliśmy zakażenia w Domu Pomocy Społecznej, ale poradziliśmy sobie. Wspólnie z gminami kupiliśmy pięć respiratorów do szpitala, gdzie stworzyliśmy oddział covidowy. Lecznica  w ubiegłym roku przyjęła 20 tysięcy pacjentów, a poradnie specjalistyczne obsłużyły 110 tysięcy chorych. Staraliśmy się pomóc pleszewskim firmom i pracownikom. Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie wypłacił ponad 33 mln zł dotacji i świadczeń z tarczy antykryzysowej - wyliczał starosta.

I twierdził: - Wyszliśmy z epidemii obronną ręką.

Co z kolei mówili podczas sesji sami radni? Przeczytasz o tym wkrótce w papierowym wydaniu "Życia Pleszewa"

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy