Reklama

Przeszkolą mieszkańców Marszewa, Lenartowic i Taczanowa Drugiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 6 lis 2021 09:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy elektryczne przenośne zewnętrzne defibrylatory AED o wartości ponad 20 tysięcy złotych trafiły do mieszkańców trzech największych podpleszewskich wsi.

Sponsorem była firma Famot. Sprzęt został przekazany mieszkańcom 18 października przez prezesa zarządu Mariusza Derbicha na pleszewskim rynku podczas Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca.

Defibrylatory AED to specjalistyczne, niezawodne, skomputeryzowane urządzenia, które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych prowadzą osobę ratującą przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia. 

- Zapowiadaliśmy, że za nim urządzenia pojawią się w przestrzeni publicznej, zorganizujemy szkolenia dla wszystkich mieszkańców wspomnianych miejscowości - mówi burmistrz Arkadiusz Ptak.

Jako pierwsza szkolenie z zakresu pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora AED 10 listopada o 16.00 w auli szkolnej przejdzie społeczność Taczanowa Drugiego. Dzień później, czyli 11 listopada również o 16.00 przyjdzie czas na Marszew. Szkolenie odbędzie się w sali wiejskiej. Z kolei mieszkańcy  Lenartowic, będą się szkolić 16 listopada o 16.00 w obiektach szkolnych.

Zajęcia potrwają około 2 godzin i będą prowadzone przez pleszewskich ratowników medycznych. W dniu szkolenia urządzenia zostaną umieszczone na budynkach szkolnych w Taczanowie i Lenartowicach, a w Marszewie na budynku przedszkola. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.