Reklama

Przetarg rozstrzygnięty. Będą zmiany w kinie Hel

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przetarg rozstrzygnięty. Będą zmiany w kinie Hel - Zdjęcie główne

Przetarg rozstrzygnięty. Będą zmiany w kinie Hel!

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Udało się rozstrzygnąć drugi przetarg na przebudowę kina Hel w Pleszewie. Inwestycja za ponad 535 tys. zł została podzielona na dwa etapy.

Już niedługo powinny rozpocząć się prace remontowe w kinie Hel w Pleszewie. Chodzi m.in. o zapowiadaną przebudowę holu i sanitariatów.

Przypomnijmy: w kwietniu miasto pozyskało dofinansowanie od marszałka województwa wielkopolskiego w ramach programu „Kulisy kultury” - w sumie chodzi o 90 tys. zł dotacji. Warto dodać, że w budżecie miasta na rok 2022  zapisano ponadto ok. pół miliona złotych - właśnie na prace w kinie Hel.

Co jest planowane w kinie Hel?

Jak zaznaczały już w tym roku władze Pleszewa, pieniądze zostaną przeznaczone na zapowiadaną wcześniej przebudowę holu.

- Zmieni się lokalizacja toalet, pomieszczeń socjalnych i obszaru strefy obsługi widza. Samo wejście do kina będzie przeniesione na boczną stronę budynku - wyliczała już cytowaa przez nas Anna Bogacz, rzecznik prasowy pleszewskiego urzędu.

Pierwszy przetarg na budowę sanitariatów musiał zostać unieważniony, jak się jednak dowiedzieliśmy, udało się wyłonić wykonawcę przy drugim podejściu.

Remont kina Hel za 535 tys. zł

Zgodnie z wynikami drugiego przetargu - pracami zajmie się pleszewska firma, a szacowany koszt to ok. 535 tys. zł.

Zgodnie z założeniami inwestycja w kinie Hel w Pleszewie obejmuje wykonanie sanitariatów dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w nowej lokalizacji, remont pomieszczeń socjalnych i obszaru strefy widza. Całość podzielono na dwa etapy prac.

Pierwszy etap obejmuje m.in.:

 • wykonanie robót rozbiórkowych – rozebranie ścian działowych i posadzek z płytek ceramicznych i paneli, rozebranie elementów stropów drewnianych – podsufitek z płyt pilśniowych, oraz demontaż instalacji grzewczej i elektrycznej w pomieszczeniu kasy, trzech pomieszczeniach biurowych i w pomieszczeniu gospodarczym,
 • wykonanie robót murowych – izolacji przeciwwilgociowych powierzchni poziomych z papy, wykonanie ścianek działowych z bloczków YTONG, wykonanie ścianek i przegród płycinowych i płytowych,
 • wykonanie tynków i okładzin wewnętrznych – wykonanie tynków wewnętrznych zwykłych, licowanie ścian płytkami ceramicznymi, wykonanie gładzi gipsowych dwuwarstwowych, malowanie podłoży gipsowych,
 • wykonanie prac posadzkowych – wykonanie warstw wyrównujących i wygładzających z zaprawy samopoziomującej,
 • wykonanie posadzek z płytek ceramicznych,
 • wykonanie sufitów podwieszanych i prac malarskich,
 • montaż stolarki okiennej i drzwiowej,
 • wykonanie instalacji elektrycznych i teletechnicznych,
 • wykonanie instalacji grzewczej,
 • wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej,
 • wykonanie instalacji wentylacji wywiewnej,
Drugi etap prac obejmuje m.in.:

 • wykonanie robót rozbiórkowych – rozebranie ścian działowych i posadzek z płytek ceramicznych, demontaż urządzeń sanitarnych, instalacji grzewczej, elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej z pomieszczeń WC damskiego i męskiego.

W kinie Hel ma w przyszłości powstać kawiarnia

Warto zaznaczyć, że zgodnie z założeniami - po zakończeniu wspomnianego remontu - w planie jest stworzenie w kinie Hel kawiarni, która miałaby działać niezależnie od godzin seansów. Nowa kawiarnia miałaby powstać w miejscu obecnych toalet i stolików.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy