Reklama

Ranking Perspektywy 2022. Która szkoła jest najlepsza w powiecie pleszewskim?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ranking Perspektywy 2022. Która szkoła jest najlepsza w powiecie pleszewskim? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Perspektywy 2022. Właśnie poznaliśmy najlepsze szkoły średnie kolejnej edycji. Jest to aż 1.000 liceów i 500 techników. Jak wypadły w tym roku pleszewskie placówki? Która znalazła się najwyżej na liście?

W rankinguRanking Fundacji Edukacyjnej Perspektywy szkoły są oceniane za pomocą trzech kryteriów: sukcesów w olimpiadach, wyników matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz wyników egzaminów zawodowych w technikach. 

Ranking tworzony jest od wielu lat przede wszystkim z myślą o uczniach ostatnich klas szkół podstawowych, którzy za kilka miesięcy będą musieli ostatecznie zdecydować, które liceum czy technikum wybiorą.

Do sporządzenia rankingu wykorzystuje się dane ze źródeł zewnętrznych wobec ocenianych szkół. Źródłem danych są: protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej.

W zestawieniach zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

Perspektywy 2022. Najlepsi w kraju

W tym roku pierwsze miejsce w kraju w rankingu Perspektywy 2022  wśród liceów zajęło XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, wśród techników najlepsze było: Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II z Kleszczowa. 

W rankingu wielkopolskich liceów I miejsce zdobyło II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu. W rankingu techników i to po raz 11. zwyciężyło w Wielkopolsce Technikum Komunikacji w Zespole Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. 

Perspektywy 2022. Jak wypadły szkoły z powiatu pleszewskiego?

Najwyższe miejsce na liście wśród najlepszych wielkopolskich liceów w rankingu Perspektywy 2022 przypadło I Liceum Ogólnokształcącemu im. Stanisława Staszica w Pleszewie.

Szkoła zajęła 47 miejsce w Wielkopolsce . 

Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania i wysiłku ubiegłorocznych absolwentów – nie kryje kadra pleszewskiego „Staszka”. 

Technika z terenu powiatu pleszewskiego znalazły się w pierwszej 100. najlepszych wielkopolskich techników w rankingu Perspektywy 2022. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy