Reklama

Rozstrzygnięto przetarg na zakup nowej śmieciarki w Pleszewie. Ile będzie kosztować?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Rozstrzygnięto przetarg na zakup nowej śmieciarki w Pleszewie. Ile będzie kosztować? - Zdjęcie główne

Władze Pleszewa rozstrzygnęły przetarg na zakup nowego pojazdu - śmieciarki. Nowy pojazd powinien trafić do miasta w styczniu. | foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze Pleszewa rozstrzygnęły przetarg na zakup nowej śmieciarki. Pojazd powinien trafić do miasta w styczniu. Będą też nowe pojemniki dla mieszkańców.

O planach związanych z zakupem nowej śmieciarki pisaliśmy na zpleszewa.pl w sierpniu. Pierwszego przetargu nie udało się jednak wówczas rozstrzygnąć - nikt bowiem do niego nie przystąpił.

Udało się jednak za drugim razem - jakiś czas temu władze Pleszewa rozstrzygnęły kolejny konkurs ofert na "zakup specjalistycznego samochodu do selektywnej zbiórki odpadów".

Nowa śmieciarka w Pleszewie będzie w styczniu

Zgodnie z planami, nowy pojazd powinien pojawić się w naszym mieście mniej więcej do połowy stycznia 2023.

Koszt śmieciarki wyniesie ostatecznie ponad 1,2 mln zł - przetarg wygrała jedyna firma, która do niego przystąpiła - z województwa małopolskiego.

Po co miastu nowa śmieciarka?

Jak tłumaczyły już wcześniej władze Pleszewa, chodzi generalnie o większe zmiany w systemie odbioru śmieci. Nowy pojazd ma być wynajmowy firmie, która wygra przetarg na odbiór naszych odpadów.

– W przyszłości będziemy ten pojazd wpisywać w przetargu jako samochód do wynajęcia. Firma, która wygra przetarg, będzie wynajmować go po wskazanej przez nas ofercie cenowej - komentował już wcześniej wiceburmistrz Pleszewa, Andrzej Jędruszek.

Będą nowe pojemniki w Pleszewie

Zakup śmieciarki możliwy jest dzięki dotacji i pożyczce z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska - jest częścią także innych planowanych przez miasto wydatków w najbliższym czasie - związanych z zakupem nowych koszy na śmieci (chodzi głównie o odpady zielone).

Przetarg w tej sprawie został już rozstrzygnięty wcześniej - miasto kupi wkrótce mieszkańcom pojemniki 240-litrowe, co ma pozwolić ostatecznie na lepszą segregację odpadów. Dziś bowiem odpady zielone pakowane są w worki.

– Chodzi o kłopot z opróżnianiem worków – w momencie, gdy taki worek trafia na instalację – odpady są droższe – tłumaczył wiceburmistrz Pleszewa.

Summa summarum, miasto ma w planie kupić ponad 6 tys. pojemników, z czego zdecydowana większość - ok. 4,9 tys.sztuk  - to właśnie wspomniane 240-litrowe pojemniki brązowe (całe zadanie podzielono ostatecznie na dwie części, a w sumie ich koszt sięgnie ok. 1,4 mln zł).

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy