reklama

Ruszył Bana Film Festival 2024 w Pleszewie. Uczestnicy X edycji warsztatów filmowych SPAM pokazali swoje dzieło [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ruszył Bana Film Festival 2024 w Pleszewie. Uczestnicy X edycji warsztatów filmowych SPAM pokazali swoje dzieło [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
57
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościW Zajezdni Kultury w Pleszewie zaczęła się tegoroczna edycja Bana Film Festival. Za nami już pierwsze projekcje konkursowe oraz pokaz specjalny filmu „Krzyżacy 2024”, nad którym pracowali uczestnicy warsztatów filmowych.
reklama

Ruszył Bana Film Festival. Widzowie przez dwa dni obejrzą w Zajezdni Kultury 21 filmów krótkometrażowych, spośród których wybiorą ten najlepszy. Trwa właśnie pierwszy blok konkursowy, a w jego ramach pokazane zostaną następujące tytuły:

  • „Ciepło” (reż. Klaudia Fortuniak),
  • „Wyrazy bliskoznaczne” (reż. Filip Rudnicki),
  • „Najmilsza dziewczynka na świecie” (reż. Aleksandra Fudala),
  • „Nie ma mnie” (reż. Daniel Le Hai),
  • „Starsza pani szuka” (reż. Maria Wider),
  • „W drugą stronę” (reż. Natalia Dutkiewicz),
  • „Czarna woda” (reż. Joanna Różniak),
  • „49385” (reż. Helena Stańczyk),
  • „Polish dream” (reż. Małgorzata Suwała). 
dalsza część tekstu pod zdjęciem ↓

Pokaz specjalny filmu z X edycji warsztatów filmowych SPAM

Odbył się już premierowy seans filmu „Krzyżacy 2024”, który stworzyli uczestnicy 10. edycji warsztatów filmowych SPAM. W zajęciach wzięło udział 18 uczestników. Dla wielu z nich to było pierwsze spotkanie z kamerą i światem filmu.  Dyrektor Bana Film Festival, Paweł Sarbinowski, napisał scenariusz. Aktorka Zofia Schwinke (wystąpiła m.in. w serialach „Na dobre i na złe”, „Pierwsza miłość” czy „Ojciec Mateusz”) poprowadziła zajęcia z aktorstwa i zdradziła uczestnikom tajniki udanej gry. Operator Piotr Żukowski czuwał za kamerą.

Film opowiada o młodzieży, która przychodzi do biblioteki, ale nie po to, by czytać książki, ale korzystać z komputerów. Niesforne nastolatki wytrącają z równowagi panią bibliotekarkę. Ta, używając ostatecznie narzędzia przymusu, nakłania je do lektury. Nie spodziewa się jednak, jaka reakcja spotka ją ze strony młodych czytelników.

Adepci aktorstwa i kamery zebrali na premierze gromkie brawa. 

- Dziękuję za zaproszenie do udziału w warsztatach. To była bardzo owocna praca. Mam nadzieję, że zasialiśmy w was to ziarenko i osoby, które będą dalej chciały pójść w świat filmu, nie zrezygnują z tego - mówiła dzisiaj Zofia Schwinke. 

Lucyna Roszak, szefowa pleszewskiego centrum wolontariatu, które rekrutowało młodzież na warsztaty, podsumowała:

- Cieszę się, że mogliśmy po raz kolejny przeżyć tę niezwykłą przygodę. 

Na pamiątkę uczestnicy warsztatów otrzymali płytę dvd ze stworzonym przez siebie filmem.

dalsza część tekstu pod zdjęciem ↓

Spotkanie z Mieczysławem Hryniewiczem w bibliotece

Jeszcze dzisiaj o godzinie 21.00, w bibliotece będzie można posłuchać gawędy poetyckiej Mieczysława Hryniewicza - znanego m.in. ze „Zmienników” Stanisława Barei. Aktor to gość specjalny festiwalu i po swoim spotkaniu z publicznością, odbierze nagrodę honorową. 

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama