Ruszyły już prace nad parkingiem przy stacji PKP w Kowalewie. O tym, że jest to inwestycja od lat wyczekiwana przez okolicznych mieszkańców i osoby korzystające na co dzień z usług kolei w Kowalewie pisaliśmy już wielokrotnie.
- Tu czasami nie ma po prostu jak przejechać. Auto przy aucie, czasami zostawione bez ładu i składu. Wszystko przez brak normalnego parkingu – komentowali już wiele razy mieszkańcy.
W końcu doczekają się nowego parkingu. Inwestycja realizowana jest przez Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Lewandowski Tomasz i ma kosztować ok. 1.961.551,69 zł brutto. Prace nad zmianami przy dworcu mają potrwać nie cały rok.
- Wprowadzona zostanie tam nowa organizacja ruchu - nie będzie można już zatrzymywać się na miejscu, możliwe będzie tylko chwilowe pozostawienie auta, by np. wysadzić pasażera, a samo parkowanie będzie tylko na wyznaczonych miejscach parkingowych - wyjaśnia wiceburmistrz Andrzej Jędruszek.
Przypomnijmy, że na terenie miasta i gminy Pleszew powstać mają trzy nowe parkingi w ramach zadania pn. "Park & Ride". Na jego realizację władze miasta pozyskały 5,6 mln zł z Polskiego Ładu. Całkowity koszt inwestycji to 6,7 mln zł.
Komentarze (0)