Reklama

Seniorzy z Chocza potrafią. Podsumowali ostatnie lata działalności

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Seniorzy z Koła nr 4 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Choczu mają za sobą ważne spotkanie. Podsumowali ostatnie pięć lat swojej działalności. Poza tym wybrali członków zarządu na kolejne lata.

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła nr 4 PZERiI w Choczu odbyło się w sali gminnego ośrodka kultury. Poza członkami koła zjawili się na nim zaproszeni goście: burmistrz Chocza Marian Wielgosik, przewodnicząca zarządu rejonowego PZERiI w Pleszewie Irena Skowrońska oraz dyrektor GOK-u Patrycja Woźniak-Konecka. W końcu spotkanie takie organizowane jest raz na pięć lat, a seniorzy muszą podjąć na nim ważne decyzje.

Koło nr 4 PZERiI wybrało zarząd 

Jak podsumowało jednak chockie koło – zaskoczeń jeśli chodzi o wybory, nie było. Członkowie ustępującego zarządu pod przewodnictwem Ryszardy Kaźmierskiej jednogłośnie otrzymali absolutorium. I wybrani zostali do kierowania grupą ponownie, na kolejne pięć lat. Obecny siedmioosobowy skład zarządu tworzą: Ryszarda Kaźmierska (przewodnicząca), Jolanta Rzepka (zastępca przewodniczącej), Elżbieta Tyburska (sekretarz), Ewa Czeremcha (skarbnik), Krystyna Duchatkiewicz (członek), Irena Głuszyńska (członek) oraz Irena Urbaniak (członek). 

- To było pięć lat bardzo wytężonej pracy – mówi Ryszarda Kaźmierska, która ponownie stanęła na czele koła. 

Wysiłki podejmowane przez seniorów zdecydowanie przynoszą efekty. Pokazuje to chociażby statystyka. W trakcie minionej kadencji (w latach 2017-2022) liczebność członków koła znacznie wzrosła - z 36 do 63 osób. 

- Seniorzy potrafią – mówi Ryszarda Kaźmierska

Działalność koła nr 4 PZERiI w Choczu

Koło w Choczu jest bardzo aktywne. W ostatnich pięciu latach organizowało wiele spotkań, imprez kulturalnych i sportowych, warsztatów (kulinarnych, kosmetycznych, muzycznych czy florystycznych), szkoleń (z obsługi mediów społecznościowych czy udzielania pierwszej pomocy), wyjazdów oraz wycieczek – m.in. do Poznania, Warszawy, Ciechocinka czy Zwardonia (Beskid Śląski i Żywiecki). Seniorzy brali też udział w wydaniu książki kucharskiej „Tradycyjne potrawy powiatu pleszewskiego” oraz śpiewnika „Piosenki z naszej młodości”. 

Kiedy działają istotny jest dla nich kontakt z lokalnymi organizacjami i instytucjami. Dlatego na koncie mają wiele współprac – m.in. z PCPR i Stowarzyszeniem Centrum Rozwoju w Pleszewie, Stowarzyszeniem „Wspólnie dla Przyszłości”, Stowarzyszeniem „Edukacja-Młodzież”, Fundacją Animacja w Pleszewie, młodzieżą ze szkoły w Marszewie, fundacjami Humana oraz Ciepłe Serca czy policją i ratownikami medycznymi.

Funkcjonowanie koła pozwala seniorom na wspólne spędzanie czasu, a jednocześnie - przynosi im możliwości rozwoju.

- Aktywność naszych członków przejawiała się szczególnie przy organizacji spotkań i imprez okolicznościowych, którzy chętnie poświęcali swój czas przygotowując pyszne domowe obiadki i ciasta. Ich zaangażowanie przyczyniło się do potanienia kosztów i zorganizowania wielu imprez, dysponując skromnymi środkami, głównie od sponsorów – poinformowała Ryszarda Kaźmierska.

Plany koła nr 4 PZERiI w Choczu

- Dziękujemy wszystkim, którzy wspomagali naszą działalność w minionej kadencji. W szczególności panu Marianowi Wielgosikowi – burmistrzowi gminy Chocz i jego współpracownikom, pani Irenie Skowrońskiej – przewodniczącej zarządu rejonowego PZERiI w Pleszewie i całemu zarządowi, pani Patrycji Woźniak-Koneckiej - dyrektor GOK-u, panu Piotrowi Strzyżykowskiemu oraz wszystkim sponsorom, szefom instytucji, organizacji i stowarzyszeniom, dzięki którym mogliśmy organizować imprezy, spotykać się, integrować i miło spędzać czas – przekazała Ryszarda Kaźmierska. 

Za to seniorzy z Chocza odebrali życzenia, podziękowania i kwiaty od zaproszonych na spotkanie gości. 

A jakie są najbliższe plany koła? O tym seniorzy rozmawiać będą na styczniowym spotkaniu. Póki co - w tym roku czeka ich jeszcze uroczysty opłatek. Zdjęcia z przygotowań do świątecznego spotkania zobaczyć można w galerii zdjęć. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy