Reklama

Śmieci zalegają w rowach i zaroślach na trasie Gołuchów – Czerminek [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Butelki, papiery, opakowania po papierosach - to wszystko można znaleźć w przydrożnych rowach na trasie Gołuchów - Czerminek.

Śmieci w rowach i lasach to prawdziwa zmora. Od jakiegoś czasu dzikie wysypisko zdaniem mieszkańców tworzy się na trasie Gołuchów - Czerminek. Tuż przy biegnącej tamtędy ścieżce rowerowej. 

Rozwiązanie tego problemu podsunęła ostatnio Agnieszka Rupiczak z Klubu Niezależni dla Gminy Gołuchów.

- Proszę o zamontowanie tam koszy na śmieci – apelowała radna.

Co na to wójt? Stwierdził, że przyjrzy się sprawie i przeanalizuje „celowość montażu koszy w tym miejscu”. 

Przeglądając się zdjęciom mieszkańców nadesłanych właśnie z tamtego rejonu [ZOBACZ ZDJĘCIA W GALERII] trudno się dziwić ich prośbie. 

- To wszystko byłoby rzeczywiście śmieszne, gdyby sprawa nie była poważna. Mamy nadzieję, że dzięki tym zdjęciom nie będzie potrzeby powoływania specjalnej komisji i przeprowadzania wizji lokalnej w terenie, by "przeanalizować celowość montażu koszy" - komentują Radni z Klubu Niezależni dla Gminy Gołuchów. 

Pytanie tylko, czy rzeczywiście ustawienie koszy na śmieci poprawi estetykę tego miejsca i powstrzyma miejscowych przed wyrzucaniem do rowów wszystkiego co popadnie. Niektórzy mają wątpliwości.

– To, że nie ma koszy, to fakt - może i być powinny. Problem w tym, że to kwestia ludzi i ich wychowania bo jak nie widzę kosza to śmieć w kieszeń i wyrzucam tam gdzie jest. Gdyby większość się do tego stosowała nie byłoby problemu. A często gęsto jest tak, że kosze są a i tak śmieci pod koszem  - napisał na profilu Klubu Radnych Niezależnych jeden z internautów.

Ci jednak odbijają piłeczkę. 

- To jest fakt. Wiele zależy od wychowania i zwyczajów (dobrych lub złych) poszczególnych osób. Zapewne nawet pojawienie się koszy nie rozwiąże natychmiast i całkowicie problemu związanego z zaśmiecaniem. Jednak można przypuszczać, że ich zamontowanie sytuacji nie pogorszy – uważają radni. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy