Reklama

Sprawdź, czy musisz złożyć nową deklarację śmieciową?

Opublikowano:
Autor:

Sprawdź, czy musisz złożyć nową deklarację śmieciową? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Urodziło się dziecko? Ktoś się wyprowadził lub wprowadził? Pamiętaj – musisz to zgłosić w deklaracji śmieciowej. Inaczej konsekwencje mogą być bolesne.

Właściciel nieruchomości jest zobowiązany złożyć nową deklarację śmieciową - w terminie do 10-tego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła zmiana.

– Z kolei opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w zmienionej wysokości uiszcza się począwszy od miesiąca w którym nastąpiła zmiana – przypominają gołuchowscy urzędnicy. 

W przypadku zgonu czas na dokonanie zmiany deklaracji jest dłuższy i wynosi 6 miesięcy. Szczególnie istotne jest, aby pamiętać o zgłoszeniu do „systemu śmieciowego” nowo narodzonych dzieci. Sam meldunek dziecka nie zwalnia z obowiązku złożenia nowej deklaracji odpadowej. Z chwilą zamieszkania na nieruchomości, maluch powinien być ujęty w deklaracji.

- O obowiązku szczególnie przypominamy tym rodzicom, którzy zameldowali swoje dzieci, a nie zmienili swojej deklaracji – tłumaczą urzędnicy.

Aktualizacja danych w systemie śmieciowym jest bardzo ważna. Konsekwencją niezgłoszenia wszystkich osób zamieszkujących na posesji może być konieczność uiszczenia zaległej opłaty śmieciowej nawet do 5 lat wstecz.

Więcej informacji można uzyskać w pok. nr 1 w gołuchowskim urzędzie - tel. 62 7696966.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy