Święto Powiatu Pleszewskiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościMszą - w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Pleszewie - samorządowcy uczcicili święto powiatu pleszewskiego.
reklama

Nabożeństwo koncelebrował - proboszcz parafii ks. kanonik Krzysztof Guziałek.  Po mszy samorządowcy wzięli udział w tradycyjnym Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami Pleszewa. 

Warto przypomnieć, że Święto Powiatu Pleszewskiego odwołuje się do tradycji Powstania Wielkopolskiego.

104 lata temu, w Święto Trzech Króli 1919 r. - po latach niewoli pruskiej - na rynku w Pleszewie ogłoszono niepodległość i objęcie władzy przez polską Radę Ludową. Pleszewscy powstańcy złożyli wówczas przysięgę wojskową na wierność Ojczyźnie.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
logo