Nabożeństwo koncelebrował - proboszcz parafii ks. kanonik Krzysztof Guziałek. Po mszy samorządowcy wzięli udział w tradycyjnym Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami Pleszewa.
Warto przypomnieć, że Święto Powiatu Pleszewskiego odwołuje się do tradycji Powstania Wielkopolskiego.
104 lata temu, w Święto Trzech Króli 1919 r. - po latach niewoli pruskiej - na rynku w Pleszewie ogłoszono niepodległość i objęcie władzy przez polską Radę Ludową. Pleszewscy powstańcy złożyli wówczas przysięgę wojskową na wierność Ojczyźnie.
Komentarze (0)