Reklama

Tam piesi mają pierwszeństwo przed pojazdami

Opublikowano: czw, 29 kwi 2021 17:00
Autor:

Tam piesi mają pierwszeństwo przed pojazdami - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzieci, które uczęszczają do szkoły lub przedszkola w Gołuchowie codziennie narażone były na niebezpieczeństwo. Chodzi o to, że w rejonie, gdzie zlokalizowane są obie placówki, nie obowiązywała strefa zamieszkania.

W okolicy, gdzie jest sporo dzieci - i to tych najmłodszych - ma to spore znaczenie. Rozwiązanie problemu, jakiś czas temu, podsunął radny z klubu Niezależni dla gminy Gołuchów.

Proszę o przeanalizowanie możliwości przesunięcia znaku „strefa zamieszkana” na początek ulicy Słowackiego, od strony Czartoryskich – wnioskował rajca Maksymilian Marek.

I tłumaczył.

Znak ten aktualnie znajduje się przed blokami przy Słowackiego. Istotne jest jednak objęcie strefą zamieszkałą odcinka przy przedszkolu i przy szkole, aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych.

Co na to rządzący gminą? Otóż wójt zapowiedział wówczas, że jest szansa na zmiany w okolicach szkoły.

 Strefa zamieszkania obowiązuje na odcinku ul. Kościuszki, na którym nie został wydzielony chodnik. Poddamy analizie objęcie strefą zamieszkania ul. Słowackiego – mówił Marian Zdunek, wójt Gołuchowa.

I precyzował, że wymagać to jednak będzie zmiany organizacji ruchu, który poddany będzie opiniowaniu i uzgodnieniu.  Ostatecznie udało się i znak już stoi.

Pomimo pewnych przeciwności udało się zrealizować prośbę mieszkańców i ustanowić strefę zamieszkania przed szkołą i przedszkolem w Gołuchowie. Teraz piesi mają pierwszeństwo przed pojazdami  - poinformowali radni z klubu Niezależni.

Radości z tego faktu nie kryją mieszkańcy – zwłaszcza rodzice, którzy wożą dzieci do szkoły lub przedszkola. 

 Nareszcie – komentują.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy