Reklama

Trzy pożary i wpadek w tym samym czasie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To był bardzo pracowity dzień dla strażaków. Praktycznie w tym samym czasie we wtorek 11 maja na terenie powiatu pleszewskiego wybuchły trzy pożary i doszło do groźnego wypadku.

Pożar w okolicy Kwilenia w gminie Chocz zauważono ok. godziny 15.00. Palił się las. Na miejsce wyruszyły zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Pleszewie oraz z Ochotniczych Straży Pożarnych z Kwilenia i Chocza. 

-  Ogień, trawiąc poszycie leśne, zdążył się rozprzestrzenić na ponad 100 metrów. Dzięki natychmiastowej reakcji strażaków pożar szybko udało się opanować – mówi st. asp. Mariusz Glapa z KP PSP w Pleszewie. 

Ledwie jednostki wróciły do remiz, a już Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pleszewie otrzymało kolejne zgłoszenie. 

Wypadek w Popówku. Ranna jedna osoba 

Tym razem z miejscowości Popówek. Na granicy powiatów pleszewskiego i kaliskiego doszło do zderzenia samochodu osobowego z busem. W wypadku brało udział siedem osób, a jedna z nich wymagała natychmiastowej pomocy medycznej. 

Na miejsce wyruszyły zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 w Kaliszu, Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Pleszewie oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Blizanowa, Rychnowa, Gołuchowa i Kuchar. 

Pożar w Pleszewie. Ewakuowano 12 osób 

Strażacy z Pleszewa nie zdążyli jeszcze opuścić granic miasta, kiedy otrzymali kolejne wezwanie – w jednej z kamienic przy pleszewskim rynku wybuchł pożar.  Konieczne było przekierowanie jadącego do wypadku zastępu i wsparcie go kolejnymi z Ochotniczych Straży Pożarnych z Pleszewa i Kowalewa oraz podnośnikiem z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Pleszewie.

 - Gdy strażacy dotarli na miejsce pożaru sytuacja wyglądała bardzo poważnie. Z drzwi i okien budynku wydobywał się gęsty dym, na dodatek w oknach drugiego piętra czekały na pomoc trzy osoby – relacjonuje Mariusz Glapa. 

Strażacy natychmiast przystąpili do działań gaśniczych i ewakuacji mieszkańców kamienicy. Dzięki ich szybkiej reakcji pożar udało się powstrzymać nim objął całą klatkę schodową, umożliwiło to ewakuację dwunastu zagrożonych przez ogień osób. Dwie z nich niestety trafiły do pleszewskiego szpitala.

W tym czasie prowadzenie działań przy wypadku w Popówku wziął na siebie zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Kaliszu, odciążając w ten sposób pleszewskich kolegów. 

- Zabezpieczono tam rozbite pojazdy oraz udzielono pierwszej pomocy uczestnikom wypadku. Jedna z nich, młoda kobieta z obrażeniami głowy trafiła do szpitala – opowiada strażak. 

Pożar w Józefowie. Płonął las 

Działania przy obydwu zdarzeniach trwały, gdy pleszewska straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. Tym razem palił się las w pobliżu Józefowa. Na miejsce zadysponowane zostały wozy gaśnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z Chocza, Kwilenia, Kuźni i Józefowa.

Przyzwyczajeni już do tego typu wezwań strażacy błyskawicznie opanowali ogień, nie pozwalając na rozprzestrzenienie się pożaru na większy obszar lasu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy