Reklama

Tursko. - To jest zagrożenie. I szybko rośnie - alarmują mieszkańcy. Co z drzewami przy sali wiejskiej?

Opublikowano:
Autor:

Tursko. - To jest zagrożenie. I szybko rośnie - alarmują mieszkańcy. Co z drzewami przy sali wiejskiej? - Zdjęcie główne

Ruszyła rozbudowa sali wiejskiej w Tursku. Mieszkańcy alarmują, że przy okazji warto rozważyć wycięcie lub przycięcie rosnących w pobliżu drzew.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Drzewa rosnące przy świetlicy wiejskiej w Tursku w gminie Gołuchów wymagają natychmiastowego usunięcia albo chociażby przycięcia. Miejscowi mówią, że powodują zagrożenie.

Ruszyła rozbudowa i modernizacja świetlicy wiejskiej w Tursku.

Firma wykonująca roboty zabezpieczyła obiekt i zamknęła go dla osób postronnych. Projekt, na którego realizację gmina otrzymała dofinansowanie zakłada rozbudowę sali o scenę, zaplecze sanitarne, wymianę wszelkich instalacji, docieplenie ścian i stropodachu, montaż paneli fotowoltaicznych, utwardzenie terenu, parking, oświetlenie i zieleń. Roboty wykonuje firma „Exdach” z Ostrowa Wielkopolskiego.

Mieszkańcy uważają, że przy okazji wykonywania tych prac można rozwiązać jeszcze jeden problem.

- Może przy tej okazji uda się te drzewa wysokie, które stwarzają zagrożenie dla samochodów, i rosną z drugiej strony płotu, usunąć. A jeżeli się nie da, to chociaż przyciąć - pytał w imieniu lokalnej społeczności radny, Tomasz Karoń.

Przyznał, że zdaje sobie sprawę z tego, że zabiegi pielęgnacyjne są prowadzone cyklicznie.

- Przycięcie było w zeszłym roku, ale wiadomo jak te drzewa szybko rosną - dodał Karoń.

Co na to wójt?

- Zgodnie z informacją otrzymaną od kierownika referatu inwestycji informuję, iż część drzew została przeznaczona do usunięcia w związku z realizacją inwestycji polegającej na remoncie sali wiejskiej w Tursku – informuje Marek Zdunek. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy