Reklama

W Gizałkach zorganizowano wyjątkowe warsztaty. Rozpoczęły sie już wiosną, teraz czas na podumowania [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Gizałki zaprosiło okolicznych mieszkańców z różnych grup wiekowych na warsztaty lawendowe. Projekt rozpoczął się w kwietniu i zainteresował wielu miłośników ogrodnictwa.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Gizałki zorganizowało warsztaty w ramach realizacji zadania "Warsztaty dla Każdego". Odbywały się one w formie spotkań wyjazdowych. Udział wzięli w nich mieszkańcy z trzech grup wiekowych: młodzież, dorośli i seniorzy. Łącznie było to 60 osób z terenu Lokalnej Grupy Działania.

Lawenda bez tajemnic. Warsztaty w Foluszu

Każda z grup brała udział w cyklu trzech zajęć. Te odbywały się w Foluszu, u Państwa Madalińskich w Lawenda 4 You. Jak poinformowali organizatorzy, panowała tam wspaniała, domowa atmosfera. 

Podczas pierwszego z warsztatów uczesnicy dowiedzieli się, jak wygląda uprawa lawendy od podstaw. Sami przygotowali podłożę, a potem sadzili roślinę. Posuchali też wykładu gospodarzy na temat jej właściwości zdrowotnych i możliwych sposobach wykorzystania w życiu codziennym. Przybyli wyjechali z Folusza z własną sadzonką.

- Jestem bardzo zadowolona z warsztatów. Dużo się dowiedziałam o tej niezwykłej roślinie i z niecierpliwością czekam na kolejny wyjazd – mówiła jedna z uczestniczek, pani Stanisława Adaszak z Tomic.

Niemniej praktyczny wymiar miały kolejne spotkania. Podczas drugiego z wyjazdów uczestnicy wykonali mydełka z wykorzystaniem lawendy oraz pachnące zawieszki. Dowiedzieli się również w jaki sposób przygotować naturalną sól do kąpieli. 

Ostatni warsztat dotyczył tematyki zbiorów. Przybyli do Folusza uczyli się prawidłowego formowania i cięcia kwiatów. Potem składali własne bukiety z lawnedy.

Warsztaty Lawendowe zrealizowane zostały w ramach zadania pn. "Warsztaty dla Każdego" organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Gizałki w drodze konkursu 26/2021/G w ramach poddziałania 19.2 " Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" w zakresie projektów grantowych objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z WYJAZDÓW W GALERII POWYŻEJ

Lubicie lawendę? Chcielibyście wziąć udział w takich warsztatach?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy