W tym roku obchodzimy 43. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych. Wydarzenia z 31 sierpnia 1980 roku były początkiem zmian, które doprowadziły ostatecznie do upadku komunizmu w Polsce.
43-lecie Solidarności. W Pleszewie złożyli znicze i kwiaty
O tamtych dniach pamięta się również w Pleszewie.
Byli działacze pleszewskiej „Solidarności” tradycyjnie zgromadzili się dzisiaj przy kościele Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela w Pleszewie. Najpierw zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą księdza Jerzego Popiełuszkę. Następnie wraz z przybyłymi - burmistrzem Pleszewa - Arkadiuszem Ptakiem, wicestarostą - Damianem Szewdziakiem, dyrektorem muzeum regionalnego - Adamem Staszakiem oraz proboszczem pleszewskiej fary - Dariuszem Brylakiem - złożyli kwiaty przy tablicy jubileuszu 30-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego NSZZ ,,Solidarność".
Z okazji rocznicy na pleszewskim ratuszu - z inicjatywy byłej działaczki Haliny Majewskiej - zawisnęły dziś również flagi Solidarności.
Zgromadzeni wspomnieli dziś również tych, którzy odeszli. Na początku sierpnia tego roku, związek pożegnał Kryspina Kuberkę - cenionego społecznika i dawnego działcza "Solidarności".
Komentarze (0)