Reklama

W tym roku nie będzie kontynuacji chodnika w Kowalewie. Dlaczego? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas ostatniej sesji w powiecie pleszewskim wydatki w budżecie starostwa zmniejszono o 150 tys. zł. Chodzi o pieniądze przeznaczone na kontynuację budowy chodnika w Kowalewie. Jak się jednak okazuje - nie oznacza to rezygnacji z samej inwestycji - a wręcz przeciwnie. O co konkretnie chodzi?

Kontynuacja budowy chodnika w Kowalewie - realizowana od kilku lat i zaplanowana także na ten rok - zostaje chwilowo "zawieszona".

Podczas ostatniej sesji rady w powiecie zmniejszono wydatki zaplanowane na ten rok - o 150 tys. zł (75 tys. zł miało dać starostwo, kolejne 75 tys. władze Pleszewa).

Dlaczego?

Jak się okazuje, wspomniany ruch wynika z tego, że starostwo stara się o pieniądze z funduszy zewnętrznych na nową ścieżkę pieszo-rowerową na całym odcinku - od Kowalewa aż do Dobrzycy. 

- Istnieje możliwość pozyskania dofinansowania projektowanej inwestycji, która tym samym zastąpiłaby budowę chodnika z własnych środków. W związku z tym plan wydatków zmniejsza się o 150 tys. zł, w tym wkład powiatu 75 tys. zł - czytamy w uzasadnieniu zmian budżetowych.

Będzie ścieżka rowerowa Pleszew-Dobrzyca?

Warto przypomnieć, że starosta pleszewski Maciej Wasielewski już wcześniej mówił „Życiu Pleszewa”, że pewne działania - związane z połączeniem Dobrzycy i Pleszewa ścieżką rowerową - trwają.

Szansę upatruje właśnie we wspomnianym dofinansowaniu zewnętrznym.

- W tym roku zapowiedziano, że możliwy będzie nabór do konkursu tylko na budowę ścieżek rowerowych. Konieczne jest jednak szybkie przygotowanie dokumentacyjne. Dziś taką szansę widzimy jeśli chodzi o połączenie ścieżką rowerową Dobrzycy z Pleszewem – dzięki temu, że na terenie gminy jest plan zagospodarowania. Jeśli udałoby się nam zaprojektować taką ścieżkę do jesieni – moglibyśmy wystartować w takim konkursie – wyjaśniał starosta Maciej Wasielewski.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy