Reklama

Co dalej z łącznikiem ulic Sienkiewicza i Ogrodowej w Pleszewie? Czy powstanie tu ścieżka rowerowa? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dali znać Czy teren łączący ulicę Sienkiewicza i Ogrodową w Pleszewie doczeka się przebudowy? Miejsce to straszy od dłuższego czasu, tymczasem wcześniej zapowiadano w tym miejscu ścieżkę pieszo-rowerową. Co z tymi planami?

Czy będzie ścieżka rowerowa między ul. Sienkiewicza a Ogrodową w Pleszewie?

Przypomnijmy: w minionym roku na odcinku pomiędzy ul. Sienkiewicza a Ogrodową trwały prace związane z „włożeniem” trzeciej rury do rzeki Ner. Wspomniana inwestycja miała na celu odprowadzenie wód deszczowych z centrum Pleszewa. W ten sposób zwiększono przepustowość, co z kolei powinno pozwolić na to, by ulice w centrum Pleszewa nie były zalewane w czasie gwałtownych opadów

Były plany odkrycia Neru w Pleszewie

Warto także przypomnieć, że dawniej były nawet plany, aby odkryć w tym miejscu rzekę Ner – i stworzyć niewielki deptak.

– Wody Polskie nie wyraziły jednak na to zgody, otrzymaliśmy jedynie zgodę na „wpięcie” trzeciej rury do Neru – zaznaczały władze Pleszewa. 

Mieszkańcy Pleszewa pytają, kiedy wspomniany łącznik między Sienkiewicza a Ogrodową zostanie w końcu zagospodarowany. Dziś bowiem miejsce to wygląda po prostu źle – droga wysypana jest żwirem, widać też zniszczenia, których dokonują tu pod osłoną nocy różni wandale. 

Wspomniane prace – związane ze stworzeniem ciągu pieszo rowerowego – miały być realizowane już rok temu. Pozostaje pytanie: co dalej?

Warto w tym miejscu przypomnieć, że sam teren nie należy bezpośrednio do miasta, ale do instytucji Wody Polskie. Stąd potrzebna była zgoda spółki na realizację wspomnianych wyżej założeń. O sprawie pisaliśmy jakiś czas temu w „Życiu Pleszewa”.

– Problem rzeczywiście ciągnął się od dłuższego czasu, ponieważ Wody Polskie zażyczyły sobie na początku opłaty od nas – za użytkowanie tego terenu. Jako miasto nie zgadzaliśmy się z tym – zamierzaliśmy tu bowiem w końcu zainwestować - stworzyć ciągi komunikacyjne itd. – mówił wówczas „Życiu Pleszewa” Andrzej Jędruszek, wiceburmistrz Pleszewa.

Ostatecznie jednak – po dłuższym czasie – udało się dogadać. 

I – jak mówił w tym tygodniu mieszkańcom osiedla Wojska Polskiego podczas zebrania wiceburmistrz – inwestycja powinna być realizowana w tym roku.

– Jesteśmy już po wszystkich niezbędnych przygotowaniach, mamy dokumentację i będziemy realizować tę ścieżkę – komentuje Andrzej Jędruszek.

W planie jest kompleksowe podejście do tematu – budowa chodnika i ścieżki rowerowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy