Reklama

Ważna informacja dla kombatantów. Mogą starać się o dofinansowanie na zakup aparatu słuchowego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Ważna informacja dla kombatantów. Mogą starać się o dofinansowanie na zakup aparatu słuchowego - Zdjęcie główne

Jak informuje Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych – osoby posiadające status kombatanta mogą starać się o pieniądze na refundację zakupu aparatu słuchowego. | foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak informuje Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych – osoby posiadające status kombatanta mogą starać się o pieniądze na refundację zakupu aparatu słuchowego.

Dofinasowanie dla kombatantów na zakup aparatu słuchowego

Zgodnie z programem, który obowiązuje od 1 stycznia 2022, ofiary represji mogą starać się o pomoc na dofinansowanie zakupu jednorazowo maksymalnie dwóch aparatów słuchowych - w przypadku niedosłuchu obustronnego (po jednym aparacie na każde ucho).

Głównym warunkiem jest spełnienie kryterium dochodowego, które dla osoby samotnej (prowadzącej samodzielne gospodarstwo domowe) nie przekracza kwoty stanowiącej równowartość 320% najniższej emerytury ogłaszanej przez Prezesa ZUS (od 1 marca 2022 roku jest to kwota 4283.01 zł – chodzi o kwotę netto).

W przypadku osoby prowadzącej wspólne gospodarstwo domowe – dochód netto nie może przekraczać kwoty stanowiącej równowartość 250% najniższej emerytury ogłaszanej przez Prezesa ZUS (od 1 marca 2022 roku jest to kwota 3346.10 zł).

Z kolei dla osoby całkowicie niezdolnej do pracy i do samodzielnej egzystencji lub pobierającej rentę inwalidy wojennego lub wojskowego prowadzącej wspólne gospodarstwo domowe – chodzi o równowartość 380% najniższej emerytury ogłaszanej przez Prezesa ZUS na osobę (od 1 marca 2022 roku jest to kwota 5086.07 zł). 

By uzyskać pomoc konieczne jest jednak złożenie stosownego wniosku. Pomoc w tej sprawie oferują nasi kombatanci.

– Zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Targowej 1 w Pleszewie – jesteśmy tam w każdy poniedziałek od 9.00 do 12.00 – zachęca Daniel Rossa ze Stowarzyszenia Kombatantów Południowej Wielkopolski. 

Jak informuje rząd, program będzie realizowany do dnia 31 grudnia 2022 roku (decyduje data wpływu do Urzędu), bądź do wyczerpania środków przeznaczonych na jego realizację, jeśli nastąpi to wcześniej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy