Reklama

Wkrótce ruszy remont ul. Wodnej w Gizałkach. Będą ważne zmiany w ruchu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Aż 13 firm wystartowało w przetargu na przebudowę ul. Wodnej w Gizałkach. W poniedziałek - 23 stycznia - wybrano wykonawcę tej inwestycji. Poza remontem w planie jest także zmiana stałej organizacji ruchu na wspomnianej trasie.

23 stycznia rozstrzygnięto przetarg na przebudowę ul. Wodnej w Gizałkach.

Przypomnijmy: o planach związanych z remontem tej trasy pisaliśmy w "Życiu Pleszewa" i na zpleszewa.pl już w połowie ubiegłego roku.

Gmina Gizałki pozyskała wówczas dofinansowanie w ramach "Polskiego Ładu" - w sumie 1.615.000 zł.

- Trasa rozpoczyna się na Placu 3 Maja i prowadzi w kierunku Szkolnej. Jest to jedna z najważniejszych dróg w miejscowości Gizałki - podkreślał już wcześniej wójt gminy Gizałki, Robert Łoza.

13 firm w przetargu na remont drogi w Gizałkach

Przetarg na inwestycję gmina zorganizowała pod koniec 2022 roku. W poniedziałek z kolei, 23 stycznia, wybrano najkorzystniejszą ofertę. Warto zaznaczyć, że w sumie wystartowało aż 13 firm.

Ostatecznie wybrano zakład KOST-BUD Piotr Druchliński z siedzibą w Jaroszynie Kolonia.

Co ciekawe - koszt prac będzie mniejszy niż zakładano - oferta opiewa na 1.474.130,03 zł (tym samym relatywnie zmniejszeniu ulegnie dofinansowanie z Polskiego Ładu, które sięga ponad 90 proc.).

Co się zmieni na ul. Wodnej w Gizałkach?

W sumie chodzi o przebudowę odcinka o długości 422,69 metrów.

Zgodnie z przetargiem roboty nie wprowadzają znaczących zmian w samym zagospodarowaniu terenu. Zaprojektowano jezdnię o nawierzchni z kostki brukowej o szerokości 5,0 m z obustronnymi opaskami z tego samego materiału.

W ramach inwestycji zostanie wykonana sieć kanalizacji deszczowej wraz z wylotem do rowu melioracyjnego. Wymienione będą też latarnie oświetleniowe.

Organizacja ruchu na ul. Wodnej w Gizałkach

Ważną informacją będzie jednak wprowadzenie na całej długości remontowanej drogi "strefy zamieszkania".

Wszystko przez brak miejsca na wydzielenie chodników o odpowiedniej szerokości. Piesi będą poruszać się tutaj po jezdni. Na początku i końcu projektowanego odcinka zostaną ustawione więc znaki D-40 oraz D-41.

Organizacja ruchu wprowadzona zostanie po zakończeniu robót budowalanych - a tu, zgodnie z przetargiem, szacunkowy termin to grudzień 2023 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy