reklama

Wprowadzono zakaz wejścia do lasu. Największe zniszczenia w Leśnictwie Kaźmierka [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wprowadzono zakaz wejścia do lasu. Największe zniszczenia w Leśnictwie Kaźmierka [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościDuże zniszczenia w lasach - w tym powalone drzewa na drogach przeciwpożarowych - to efekt wichur, jakie przeszły przez nasz region. Na terenie powiatu pleszewskiego największe straty odnotowano na terenie Nadleśnictwa Grodziec. W kilku leśnictwach wprowadzono czasowy zakaz wstępu do lasu
reklama

Zniszczenia w lasach w powiecie pleszewskim po wichurach

Trąba powietrzna, która przeszła przez powiat pleszewski wywołała ogromne zniszczenia i wiele ludzkich tragedii. Piszemy o tym na bieżąco od minionego czwartku.

Orkan Dudley spowodował również duże szkody w naszych lasach. Powalonych zostało m.in. wiele drzew w Sośnicy

reklama

Strażacy wspólnie z pracownikami nadleśnictw na naszym terenie od początku działali - by usuwać skutki wichur. Tak było m.in. w Nadleśnictwie Taczanów, gdzie pomagali strażacy z OSP Rokutów:

fot. Nadleśnictwo Taczanów / R. Mizerkiewicz

Straty w Leśnictwie Kaźmierka. Jest zakaz wstępu do lasu

Największe straty na naszym terenie odnotowano na terenie Nadleśnictwa Grodziec - w Leśnictwie Kaźmierka - to okolice Chocza, Gizałek i Czermina w powiecie pleszewskim.

ZOBACZ MAPĘ:

reklama

W związku z poważnymi zniszczeniami (powalone drzewa zablokowały m.in. drogi przeciwpożarowe) Nadleśnictwo Grodziec wprowdziło tymczasowy zakaz wstępu do lasów Leśnictwa Kaźmierka.

Do kiedy obowiazuje zakaz wstępu do lasu?

Okresowy zakaz wstępu do lasu na terenie Leśnictwa Kaźmiera obowiązuje do 30 kwietnia 2022.

Jak tłumaczy w stosownym zarządzeniu nadleśniczy Waldemar Cierniak zakaz wprowadza się w związku ze znacznym uszkodzeniem drzewostanów - chodzi po prostu o nasze bezpieczeństwo. Poskręcane, zawieszone i połamane konary, jak i całe drzewa stanowią bowiem duże zagrożenie. A jak zaznacza nadleśniczy - ze względu na duży rozmiar zniszczeń działania w lasach mogą potrwać wiele tygodni.

- Skierowaliśmy do tych prac wszystkie brygady zakładów usług leśnych, które pracują w naszym Nadleśnictwie. Ze względu na niebezpieczeństwo, jakie wiąże się z pracą w takich warunkach, prace wykonywane są wyłącznie maszynowo. Najbardziej ucierpiało Leśnictwo Kaźmierka, gdzie wstępnie szacujemy uszkodzenia na ok. 5 tys. m3, a w całym Nadleśnictwie na ok. 15 tys. m3. Na ten moment rozmiar strat nie jest jeszcze dokładnie określony, gdyż do wielu części lasu nadal nie możemy się dostać. Bardziej precyzyjne szacunki będziemy mieli w przyszłym tygodniu” - informuje Waldemar Cierniak Nadleśniczy Nadleśnictwa Grodziec.

reklama

W GALERII ZNAJDZIECIE ZDJĘCIA Z NASZYCH LASÓW PO PRZEJŚCIU WICHURY

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama